18° Açık

SEN DEĞİLMİSİN TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MASAYA OTURAN

Gündem - 18 Mayıs 2023 14:48 A A

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gelin önce şu terör meselesini; suçlu psikolojisiyle bize iftira atmaya çalışan asıl muhatabıyla, yani Erdoğan ile bir konuşalım. Erdoğan, sen değil misin terör örgütleriyle defalarca masaya oturan, kapı arkalarında milletimizden gizli gizli pazarlıklar yapan. Senin ne haddine bizim vatan sevgimizi sorgulamak, senin ne haddine bize kara çalmak. Buradan açık ve tekrar bütün vatandaşlarıma ilan ediyorum; ben terör örgütleriyle asla masaya oturmadım ve hiçbir zaman da oturmayacağım. Nokta. Erdoğan, senin izlediğin hiçbir tavizkar ve gizli kapaklı yolu izlemeyeceğim. Nokta. Dürüst ve ahlaklı olacağım. Ülkem için vatanım için çalışacağım” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyerek; 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur Cumhurbaşkanı Seçimi için açıklamalar yaptı.

CHP Genel Merkezi’nde Kılıçdaroğlu’nun açıklama yaptığı kürsünün fonunda ise ikinci tur için “Türkiye İçin Karar Ver!” sloganı yer aldı.

Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu” sloganıyla, alkışlarla karşılandı. Kılıçdaroğlu, “Seçim günü beraber gideceğiz. Hiç endişe etmeyin” dedi.

“KARŞIMDA DAHA MERT BİR RAKİP GÖRMEK İSTERDİM”

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerek televizyonlarda gerekse miting alanlarında kendisinin aleyhindeki izlettiği montajlı görüntüleri anımsatarak, “Açıkçası ben karşımda daha mert, daha yürekli bir rakip görmek isterdim. İnsanımız da yani bu ülkenin vatandaşı da miting meydanlarında montajlanan ve bundan medet ummayan adayları hak ediyordu. Yürekli, doğru dürüst, namuslu, doğruları söyleyen, doğruca eleştiren yürekli insanları hak ediyordu. Siyasi kültürümüz bir kez daha lekelendi. Ancak milletimizi çaresizlik içinde iftira ve karalama kampanyalarıyla aldatmaya çalışanlar amaçlarına ulaşamadılar. Vatandaşımız, onlara bu görevi şimdilik ve daha sonra da vermeyecek” diye konuştu.

“28 MAYIS GÜNÜ İKİ ADAY VE İKİ FARKLI ANLAYIŞ, DAHA ÖNCE BİR SEÇİM OLMAMIŞ GİBİ, SIFIRDAN MİLLETİMİZİN KARŞISINA ÇIKACAK: 14 Mayıs geride kaldı. 28 Mayıs günü Cumhuriyetimiz için, devletimiz ve milletimiz için çok önemli bir seçime gidiyoruz. O gün, yani 28 Mayıs günü iki aday ve iki farklı anlayış daha önce bir seçim olmamış gibi sıfırdan milletimizin karşısına çıkacak. Şunu da söylemek isterim; benim görevlerimden birisi de gerçekleri söylemektir. Başta ilk turda bize inanan, bizi destekleyen 25 milyon seçmen olmak üzere oyunu kullanan tüm vatandaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Herkes sağ olsun.

İKTİDAR PARTİSİNİN OYLARI ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ERİDİ: Daha önce de belirttiğim gibi, ilk turda sandıktan bu iktidara karşı memnuniyetsizlik ve değişim mesajı çıktı. Erdoğan iktidarının küstahlığına ilk turda çok güçlü bir şekilde dur dedik. Çünkü milletimin oyunun yarısını bile alamadılar. İktidar partisinin oyları önemli ölçüde eridi. Neticede AK Parti, 7 puan geriledi. Bunu bütün milletimin bilmesini isterim.

MEVCUT YÖNETİMİN KARA PROPAGANDASINA MARUZ BIRAKILDI, BU VATANDAŞLARIMIZ: Sonuçta milletimiz ilk turda yetkiyi iktidara vermeyerek bu sistemden ve bu zihniyetten memnuniyetsizliğini gayet açık bir şekilde ortaya koydu. Bunun yanında, milletimiz bize de çok etkili bir mesaj verdi. Dedik ya doğruları söyleyeceğiz; milletimiz öbür tarafa gereğini yaptı, ama bize de güçlü mesajlar verdi. Kimi vatandaşlarımız sandığa gitmedi, kimi sandığa gidip tepkisel oy kullandı, kiminin de eli istemeye istemeye Erdoğan’a gitti. Çünkü mevcut yönetimin kara propagandasına maruz bırakıldı bu vatandaşlarımız.

BİZ DE SİZLERİN MESAJLARINI ALDIK: Sevgili vatandaşlarım; şunu da açık yüreklilikle ifade edeyim, biz de sizlerin mesajlarını aldık. Bu güzel memleketimizde adalet, bereket ve huzuru getirmek için ulaşmamız gereken daha milyonlarca vatansever insanımız var. Bu 10 günde tüm gayretimizi o alanda sarf edeceğiz.

BİZ YSK’YA GEREKLİ TÜM İTİRAZLARI YAPTIK. SON BİR OY DAHİ DOĞRU YAZILANA KADAR TEPELERİNDEYİZ: Ancak öncelikle vatandaşlarımızı bir konuda aydınlatmak ve bu YSK meselesini açıklığa kavuşturmak isterim. Tüm tutanaklar elimizdedir. Tek bir oyun dahi hakkını yedirmeyeceğiz. Biz YSK’ya gerekli tüm itirazları yaptık. Son bir oy dahi doğru yazılana kadar tepelerindeyiz. Ancak bu seçim bir kez daha gösterdi ki bunların usulsüzlük ve ahlaksızlıkları sınır tanımıyor. Bunu da bütün vatandaşlarımın bilmesini isterim.

HER SANDIKTA EN AZ 5 KİŞİYE İHTİYACIMIZ VAR: 28 Mayıs tarihinde seçim sabahı her sandıkta bu kez 1, 2 değil, 5 müşahide ihtiyacımız var. En az 5 kişiye ihtiyacımız var. Hakkını yedirmeyecek, her koşulda güvenebileceğimiz çok daha yiğit; kadın ve erkek sandık görevlisine de müşahide de ihtiyacımız var. Bunu açık ve net söylüyorum; bize oy veren 25 milyon kişiye çağrı yapıyorum.

SENİN NE HADDİNE BİZİM VATAN SEVGİMİZİ SORGULAMAK, SENİN NE HADDİNE BİZE KARA ÇALMAK: Ama gelin önce şu terör meselesini suçlu psikolojisiyle bize iftira atmaya çalışan asıl muhatabıyla yani Erdoğan ile bir konuşalım. Erdoğan, sen değil misin terör örgütleriyle defalarca masaya oturan, kapı arkalarında milletimizden gizli gizli pazarlıklar yapan. Senin ne haddine bizim vatan sevgimizi sorgulamak, senin ne haddine bize kara çalmak. Buradan açık ve tekrar bütün vatandaşlarıma ilan ediyorum; ben terör örgütleriyle asla masaya oturmadım ve hiçbir zaman da oturmayacağım. Nokta. Erdoğan, senin izlediğin hiçbir tavizkar ve gizli kapaklı yolu izlemeyeceğim. Nokta. Dürüst ve ahlaklı olacağım. Ülkem için vatanım için çalışacağım.

SEN DEĞİL MİSİN ONUNLA EL ELE VERİP MİLLETİN ORDUSUNA, ŞANLI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’NE KUMPAS KURAN: Erdoğan, sen değil misin FETÖ’yü besleyip büyüten, ayağına kadar giden, ‘Ne olursun yalvarıyorum, geri dön’ diyen. Sen değil misin onunla el ele verip milletin ordusuna, şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kumpas kuran. Ben bunları bilmiyor muyum, bu millet bunları bilmiyor mu. Buradan ilan ediyorum, ben hiçbir zaman Mehmetçiğimize kumpas kuranlarla yan yana durmadım, asla ve asla durmayacağım. Nokta.

İTHAL OY SAĞLAMAK İÇİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLIĞINI HARAÇ MEZAT SATTIN: Erdoğan, açıkça söylüyorum, sen ülkenin sınırlarına, namusuna sahip çıkmadın. Bu ülkeye bile bile 10 milyondan fazla mülteci getirdin. Bu da yetmedi, ithal oy sağlamak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını haraç mezat sattın. Kendi vatandaşlarımızı mülteci konumuna düşürdün. Buradan ilan ediyorum, ben iktidara gelir gelmez tüm mültecileri evlerine göndereceğim. Nokta.

İKİ ADET TORBACIYA ÖLDÜRTTÜĞÜNÜZ ÜLKÜCÜ KARDEŞİMİZ SİNAN ATEŞ’İN HESABINI KUYTUDA SAKLANAN SUÇLULARDAN SORACAĞIM: Erdoğan, sen bu ülkeyi uyuşturucu baronlarına teslim ettin. Anneler, babaları uyuşturucu tacirleri karşısında çaresiz bıraktın. Memleket, mafya babalarının barınağına döndü. Buradan ilan ediyorum, iktidara gelir gelmez, uyuşturucu baronlarının tamamını, kökünü kazıyacağım. Nokta. Bu sebeple, iki adet torbacıya öldürttüğünüz ülkücü kardeşimiz Sinan Ateş’in hesabını kuytuda saklanan suçlulardan soracağım. Yanan yürekleri soğutacağım. Nokta.

MİLLETİN 5 KURUŞUNDA GÖZÜ OLANIN, BEYTÜLMALE EL UZATANIN GÖZÜNÜ ÇIKARACAĞIM: Erdoğan, sen parmağındaki tek yüzük ile iktidara geldin. Eğer bu yüzükten fazla bir şeyim varsa bana hırsız diyebilirsiniz dedin. Ama şimdi kendini, aileni ve etrafındakilerin yedi sülalesini zengin ettin, Karun gibi yaptın. Bak Erdoğan, ben hiçbir zaman çalmadım, çırpmadım. Buna tenezzül bile etmedim. Buradan ilan ediyorum; devletin ve milletin 5 kuruşunda gözü olanın, beytülmale el uzatanın gözünü çıkaracağım. Ve alacağım o paraları. Ayrıca söz verdim milletime burunlarından fitil fitil getireceğim. Bu memlekette vatansever ve namuslu kamu görevlileri var bunu da hiç kimse unutmasın.

FARKINDA MISINIZ, BUNLAR KALIRSA ŞEHİRLER SIĞINMACILARIN, MAFYA ÇETELERİNİN, UYUŞTURUCU BARONLARININ KONTROLÜNE GEÇECEK: 28 Mayıs’ta yeni bir seçime giderken vatandaşlarımıza seslenmek isterim; farkında mısınız, bunlar kalırsa 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye’ye gelecek. Bir daha söylüyorum, bunlar kalırsa 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye’ye gelecek. Farkında mısınız, bunlar kalırsa dolar 30 TL’ye dayanacak, bir kuru ekmek 10 TL’ye çıktığında sefalet derinleşecek, bu kaçaklar, sığınmacılar, potansiyel suç makinesine dönüşecek, yağmalar başlayacak. Farkında mısınız, bunlar kalırsa şehirler sığınmacıların, mafya çetelerinin, uyuşturucu baronlarının kontrolüne geçecek.

FARKINDA MISINIZ, BUNLAR KALIRSA DOMUZ BAĞIYLA İNSANLARIMIZI ÖLDÜRENLER İKTİDARA ORTAK OLACAK: Farkında mısınız, bunlar kalırsa kadın cinayetleri artarak devam edecek, genç kızlar sokaklarda kendi başlarına gezemeyecekler ve çıkamayacaklar. Farkında mısınız, bunlar kalırsa domuz bağıyla insanlarımızı öldürenler iktidara ortak olacak. Farkında mısınız, bunlar ­teröristlere taviz vererek ülkeyi yönetecek her meşrepten teröristi memlekete ve Meclis’e sokacaklar. Kimse kusura bakmasın, biz buna asla izin vermeyeceğiz. Vatanını seven hiç kimse buna izin vermeyecek. Nokta. Bunun için 28 Mayıs’ta sandığa gitmek ve tehlikeleri önlemek hepimizin ahlaki, vicdanı ve vatani bir mecburiyetidir. Ahlaki, vicdanı ve vatani bir mecburiyet var omuzlarımızda ve hepimiz gideceğiz oylarımızı kullanacağız, bunların tamamını düşünerek.

EN AZ 1 MİLYON İNSAN SANDIK BAŞINDA OLACAĞIZ, GÜVENLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ: İşte bunun için en az 1 milyon insan sandık başında olacağız. Söz mü? En az 1 milyon insan sandık başında olacağız, güvenliği sağlayacağız. Sevgili vatandaşım, seni de oy attığın sandığın başında bekliyorum. Dün söyledim, yine söylüyorum, biz bu vatanı sokakta bulmadık. Milletim ayağa kalksın. Vatanını seven bizimle omuz omuza versin. Vatanını seven, sandığa gelsin.”

Gündem - 14:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster