16° Açık

28 Mayıs’taki Seçim, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Varlık Ve Yokluk Seçimi Olacak

Gündem - 18 Mayıs 2023 11:36 A A

Canan Kaftancıoğlu: Öcalan’ı serbest bırakacaklar” diye kara propaganda yaptılar. Osman Öcalan’ı televizyona çıkaran kimdi?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “28 Mayıs’ta seçimler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlık ve yokluk seçimi olacak” dedi. Fox TV’de İlker Küçükkaya’nın “Çalar Saat” programında gündemi değerlendirdi.

Kaftancıoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

* Kemal Bey kazanacak ve kazanmak zorunda da.

* 28 Mayıs’taki seçimler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlık ve yokluk seçimi olacak. Bizim vatandaşımıza ulaşacak örgütümüz, sınırlı medya kuruluşumuz var. Kurban Bayramı’nda 15 bin lira vereceğimiz bizim ona ulaştırmamamız için medya organları var.

* Kaybedecek bir şeyimiz yok, daha keskin bir dil kullanacağız evet. Bu seçimde dün izlediğim için söylüyorum; Yeni Şafak’ta PKK’nın üst düzey yöneticisi Duran Kalkan’ı yayınlanıyor, terör örgütü propagandası yapıyor, sonra “CHP teröristlerle işbirliği yapıyor” deniliyor. Hadi oradan derler adama.”

* Kemal Kılıçdaroğlu yargıya kimsenin müdahale etmemesini sağlayacak.

* Öcalan’ı serbest bırakacaklar” diye kara propaganda yaptılar. Osman Öcalan’ı televizyona çıkaran kimdi?

* Abdullah Öcalan terör örgütünün kurucusudur. Kesinleşmiş bir cezası var mıdır, vardır. Şu an cezasını çekiyor mudur? Çekiyordur. Kemal Kılıçdaroğlu’nun serbest bırakma yetkisi yoktur, yapmaz da.

* Osman Öcalan’ı televizyona çıkaran kimdi? Onların iktidarda kalabilmek için yaptıklarını biz kazanmak için yapmayacağız.

* Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medyada böyle şeyler dolaşmaya başladıktan sonra, ilk attığı tweeet’lerden biri buydu: “Lütfen deprem bölgesi insanımıza söyleyeceğimiz her şeyde, 10 düşünelim 1 diyelim. Hiçbir siyaset o insanların kalbini kırmaya değmez. Her bir vatandaşımız, hele hele depremzedelerimiz, politik tercihi ne olursa olsun benim başımın üstündedir.” Oradaki vatandaşlarımız hala depremin yaralarını sarmamış, yakınlarını kaybetmiş, dünya kadar mağduriyet var.

* Nasıl bir seçim olacak? Cumhuriyeti korumak isteyenler de cumhuriyet karşıtları arasında bir seçim olacak.

*Kemal Kılıçdaroğlu imzası ve CHP logosuyla terör örgütü propagandası yapan afişler dağıtmışlar. Şunu düşünsün vatandaşlarımız, ben de Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla ve AKP logosuyla ben de afiş bastırıp, ‘sürtük, bütün kadınlar böyledir’, ‘Oslo’da kim neyi görüştü?’ diye dağıtsaydım doğru olur muydu? Ki benim yazdıklarım doğru olmasına rağmen doğru olmazdı. Niye olmazdı? Hiçbir şey uğruna, başka kişinin imzasıyla, başka kurumun logosuyla sahte iş yapılmaz. Yakalananlar ne dediler biliyor musunuz? ‘Bunda ne var ki’ dediler. Bu anlayıştan daha büyük bir kötülük olabilir mi?”

Gündem - 11:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster