28° Açık

Zoom Toplantısı Gündeme Oturdu!

Gündem - 19 Temmuz 2023 13:02 A A

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığındaki Zoom toplantısı sızdırılması Türkiye’nin gündemine oturdu. Türkiye bu konuyu konuşurken CHP üyelerinin telefonuna mesajla sızdırılan görüntüler gönderildi. Mesajda söz konusu toplantıdan, “İşgal ve darbe toplantısı” diye bahsedilmesi dikkat çekti.

28 Mayıs seçimlerinin üzerinden günler geçti. Türkiye derin bir ekonomik kriz yaşarken ana muhalefet partisi değişim tartışmalarına kafayı gömdü. CHP içerisindeki tartışmalar devam ederken bugün ortaya çıkan görüntüler gündeme oturdu.

Değişim istediğini her fırsatta dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bazı CHP’li bazı kurmaylar ile çevrimiçi yaptığı toplantı sosyal medya üzerinden sızdırıldı. İmamoğlu bu sızıntıya ilişkin “Partinin mevzuları partililerle konuşulur. Bundan daha doğal bir şey yoktur” açıklamasını yaptı.

“CHP’de sathı müdafaa grubu” üyelere videoyu gönderdi

Ancak CHP üyelerinin telefonuna gönderilen bir mesaj ise CHP içerisindeki çekişmeyi gözler önüne serdi. Söz konusu görüntülerin yer aldığı video linki üyelere toplu mesaj olarak gönderildi. Söz konusu mesajda, “Değişimin A Takımının CHP’yi işgal ve darbe toplantısının görüntüleri… Kimler kimlerle beraber” ifadeleri yer aldı. Mesajı gönderen isim olarak ise, “CHP’de sathı müdafaa grubu” olarak belirtildi.

chp-mesaj.jpeg

“Partimiz mesajı kimin yolladığını bize açıklamalı”

Söz konusu mesaja ilişkin CHP Genel Merkezi’nden konuştuğumuz isimler bu mesajın kendileri tarafından gönderilmediğini belirtti.

Mesajın yollandığı bir CHP üyesi ise halktv.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Bu toplantı olması gereken normal bir toplantı. Bunu gizli bir şey gibi lanse edip, biz üyelere mesaj atmak ne demek. Biz Ekrem İmamoğlu’na oy verdik. İmamoğlu mu darbeci, Özgür Özel mi darbeci. Partimiz derhal bu mesajı kim tarafından bizlere yollandığını açıklamalı” dedi.

Fikret Bila: “CHP iç mücadeleye girdi”

Öte yandan Halktv.com.tr yazarı Fikret Bila, yaptığı değerlendirmede “CHP bir iç mücadeleye girmiş durumda. Süreç kurultaya kadar devam edecektir. Kasım’da kurultay toplanabilir. Kılıçdaroğlu aday gösterilecek. İmamoğlu’nun aday olma niyeti olduğunu biliyoruz. Böyle çekişmeli bir duruma doğru gidiyor. Toplantıya katılan isimlerin 2’si hariç hepsi CHP’yi Kılıçdaroğlu ile yürüten, son seçimden sonra istifası istenen isimler. Bu isimlerin yeniden görev almadıkları için tepki gösterdikleri gibi bir değerlendirme yapılıyor ve tutumları etik bulunmuyor.

Bu toplantıya katılanlar içinde Gökhan Günaydın grup başkanvekili seçildi. Bunları Kılıçdaroğlu aday gösterdi. Kılıçdaroğlu’na karşı hareket içinde olmak ve bu koltuklarda oturmak uygun olmaz düşüncesiyle Özel ile Günaydın’ın istifa etmeleri istenecek. Eğer kendileri istifa etmezse Meclis grubu bir güvenoyu talep ederek bu iki ismin görevi bırakmalarını sağlayabilir dediler.”

CHP’nin Sızan Online Toplantısı MYK Gündeminde

CHP’de kritik MYK toplantısı başladı. Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre, İmamoğlu ve diğer CHP’li kurmayların katıldığı online toplantının da MYK gündeminde konuşulacağı öğrenilirken Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın konuya dair açıklama yapabileceği belirtildi.

KAYNAK: halktv.com.tr

Gündem - 13:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster