20° Açık

Yeni Kabine listesi Yandaş Yazardan Sızdı

Gündem - 1 Haziran 2023 12:17 A A

Erdoğan’ın Kabine listesini yarın açıklaması bekleniyor ama Kabine’de kimlerin yer alacağını iktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi’nin yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında yazdı. Selvi, yeni kurulacak kabinede isimlerin netleşmeye başladığını yazdı, düşünülen isimleri açıkladı. Selvi’ye göre eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in ismi neredeyse kesinleşti.

Meclis Başkanı büyük ölçüde netleşti. Numan Kurtulmuş Meclis Başkanı oluyor.

AK Parti MYK’da, Meclis’teki kritik denge nedeniyle milletvekillerinden bakan yapılmaması eğilimi ön plana çıkmış. Erdoğan bu görüşü savunan parti büyüklerini dinlemiş. Ama sonunda 3 ya da 4 bakanın tekrar eski görevlerine dönmesi düşünülüyor.

İki bakanın ismi neredeyse netleşti. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum üzerinde ittifak sağlanmış durumda.

İki bakan bekleme odasında. Daha çok yeni isimler bakan olacak gibi. Bakan yardımcılarının birkaçını bakan olarak görebileceğiz.

Ekonomi yönetimini Mehmet Şimşek’in üstlenmesi neredeyse kesinleşti. Şimşek için ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcılığı konuşuluyor.

Lütfü Elvan’ın Ticaret Bakanı, Cevdet Yılmaz’ın ise Hazine ve Maliye Bakanı olacağı söyleniyor. Şimşek’le birlikte ekonomi bürokrasisi de değişecek.”

Gündem - 12:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster