20° Açık

Yapay zeka kullanarak şifrenizi nasıl güvenli hale getirebilirsiniz?

Teknoloji - 30 Ekim 2023 14:10 A A

Yapay zekalar günümüzde birçok alanda kullanılmaya başlandı. İnsanların birçok işini kolaylaştıran yapay zekalar aynı zamanda şifre korumada işlev gösteriyor. Peki yapay zeka kullanarak şifrenizi nasıl güvenli hale getirebilirsiniz?

Yapay zeka, modern çağın önemli bir parçası haline gelmiş durumda ve her geçen gün bu teknolojiye dayalı birçok farklı uygulama geliştiriliyor. Ancak, yapay zekanın getirdiği birçok faydanın yanı sıra bazı dezavantajları da bulunuyor. Özellikle güvenlik açısından, yapay zekanın büyük bir güç kaynağı olduğunu düşünürsek, bu potansiyel tehlikelere karşı tedbirler almak önemlidir. İşte tam da bu noktada, şifrelerinizi yapay zeka kullanarak nasıl daha güvenli hale getirebileceğinizi keşfetmek önem kazanıyor.

Home Security Heroes, bu soruna çözüm olabilecek bir araç geliştirmiş durumda. Bu araç, yapay zekanın ne kadar sürede bir şifreyi kırabileceğini hesaplamanıza yardımcı oluyor ve şifrelerinizin ne kadar güvenli olduğu konusunda size bilgi veriyor. Bu araç sayesinde, yapay zeka kullanarak şifrelerinizi güçlendirmek mümkün hale geliyor.

Bu araç, bilgisayarınıza herhangi bir şey indirmenizi gerektirmez. Sadece ilgili web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Şifrelerinizi nasıl güçlendirebileceğinize dair aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. İlgili web sitesini ziyaret edin.
  2. “Bir yapay zeka şifrenizi kırdı” başlıklı bir sayfa ile karşılaşacaksınız.
  3. Sayfanın aşağısına kaydırın ve “Rastgele bir parola girin” seçeneğini göreceksiniz.
  4. Şu anki şifrenizi girin ve araç, bu şifrenin ne kadar sürede kırılabileceğini size gösterecektir

Eğer şifreniz zayıf bir şekilde değerlendirilirse, mutlaka şifrenizi güçlendirmeniz önerilir. Çünkü bu araç, mevcut bir şifrenin ne kadar hızlı kırılabileceği konusunda bir fikir vermektedir. Bu da, yapay zeka destekli araçların ne kadar tehlikeli olabileceği konusunda bir uyarı niteliği taşır. Güvenlik açısından dikkatli olmak her zaman önemlidir. Ayrıca sitede üçüncü taraf bir bağlantı olduğundan dolayı şifrenizi aynı şekilde farklı bir şey yapmanızda fayda var.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

Teknoloji - 14:10 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster