20° Parçalı bulutlu

UEFA, İstanbul’a Gelen Taraftarlara Taksi Uyarısı Yaptı.

Dünya - 10 Haziran 2023 15:48 A A

UEFA, Şampiyonlar Ligi finalini izlemek için İstanbul’a gelen taraftarlara taksi uyarısı yaptı. Yaklaşık 75 bin taraftarın Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki maçı izlemesi beklenen dev final için UEFA’nın resmi internet sitesinde ‘Toplu ulaşımı kullanın’ tavsiyesinde bulunuldu.

Taraftarların taksi kullanmaması önerilen açıklamada “Taksi uygun bir seçenek gibi görünse de İstanbul trafiğini tahmin etmek oldukça zordur ve yolculuk beklediğinizden uzun sürebilir. Maç günü stadyum çevresinde kapanacak yolları da düşününce, taksi kullanmanı önermeyiz” denildi.

UEFA’nın görselinde “En hızlı ve en güvenli yolculuk için ücretsiz servis otobüslerinden ve toplu taşıma araçlarından yararlanın” ifadesine yer verildi.

Açıklamada İstanbul’daki taksi ücretleri konusunda şöyle denildi: “Diğer günlerde İstanbul’da taksiler çok yaygındır ve taksimetre ile çalışır. Standart sarı taksiler dışında turkuaz (genelde %15 daha pahalı) ve siyah (genelde iki katı pahalı) taksiler de daha rahat alternatifler sunar. Çoğu araç için nakit parayla ödeme yapılır. Taksimetre açılış ücreti yaklaşık 0.51 avro, kilometre başına fiyat ise 0.32 avrodur. Ancak havaalanından taksi tutarsan daha pahalı olacaktır.”

Dünya - 15:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster