20° Açık

Tanklar Gazze’ye İlerliyor!

Dünya - 12 Ekim 2023 22:00 A A

İsrail Filistin krizi tırmanmaya devam ediyor. Kara harekatının ayak sesleri duyuruldu. Abluka altındaki Gazze Şehrine 6 gündür saldırılarını sürdüren İsrail ordusuna ait çok sayıda tank sınıra yakın bir bölgede harekete geçti. İsrail Ordusu denizden ve havadan vuruşlara devam ederken şimdi de kara harekatı seslerini duyuran tanklara İsrail bayrakları asıldı.

Sınıra yığılan İsrail tanklarının motorlarını çalıştırdıkları bilgisi geliyor. Gazze’yi kuşatan tanklarla birlikte binlerce İsrail askerinin de araç ve motorlarla Gazze’ye kara harekatı için sınıra sokuldukları bilgisi geliyor. Tüm haberler Gazze’de insanlık adına utandıracak bir gecenin yaşanacağını gösteriyor.

isr.webp

İsrail askerleri bugün sınıra yakın bölgelerde sivil halka silah dağıtırken görüntülendi. İngiliz Telegraph gazetesi ise İsrail’in Gazze sınırına yaptığı yığınağın gizlenmeyecek boyutta olduğunu belirterek ‘kara saldırısı kaçınılmaz görünüyor’ yorumunda bulundu.

isr2.webp

İngiliz Telegraph gazetesi Hamas’ın saldırısı sonrası Kudüs’ün güneyindeki otoyolların yüzlerce terk edilmiş arabayla dolu olduğunu yazdı ve ‘trafik sıkışıklığı ordu üslerini işaret ediyor ” dedi.

Gazze sınırına yakın Netivot’daki bir bölgeye düzinelerce zırhlı muharebe aracının toplandığını yazan gazete, İsrail’in Gazze sınırına muazzam bir askeri güç topladığına dikkat çekti ve “Her ne kadar ordu sınır bölgesindeki bazı yolları kapatmış ve basının erişimi sıkı bir şekilde kısıtlamış olsa da, yığınağın boyutunu gizlemek mümkün değil. Kara harekâtı kaçınılmaz olarak görülüyor.” ifadelerini kullandı.

Dünya - 22:00 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster