18° Parçalı bulutlu

Sokak köpeklerini beslerken başından vuruldu

Gündem - 8 Eylül 2023 13:16 A A

Ankara‘nın Mamak ilçesi Dostlar Mahallesi’nde önceki gün Zeki Çiçek‘in başına eşi ile birlikte yaşadığı evinin önünde sokak köpeklerini beslediği sırada saçma isabet etti.

Yaralanan Çiçek, eşinin haber vermesiyle gelen sağlık ekibi tarafından ambulansla Mamak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından taburcu olan Çiçek, kendisini köpekleri beslediği için daha önce tartıştığı komşusu Orhan D.’nin vurduğunu iddia ederek şikayetçi oldu.

Zeki Çiçek, komşusunun beslediği köpeklerden 2’sini öldürdüğünü, 3’ünü de yaraladığını ileri sürerek, “Komşum, ‘Köpekleri al mahalleden defol git’ dedi. Ondan sonra köpeklerimi vurmaya başladı. 2 köpeğim hayatını kaybetti, 3 köpeğim yaralı, 5 köpeğim de kayboldu. Bu adam kedi köpek vurmaktan zevk alıyormuş. Önceki gün de köpekleri beslerken ‘Ayıp değil mi komşu?’ diye bir ses geldi. Döndüm ve kafamı elime attım, kanı görünce hemen polisi aradım. İlk başta sapanla attı zannettim. Ardından saçma olduğunu öğrendim ve Mamak Devlet Hastanesi’ne gittim. Havalı tüfekle beni kafamdan vurdu. Bu çocuklarım cansız değildir, onlar için canımı ortaya koydum. Ben sonuna kadar şikayetçiyim. Bu civarda 50 tane köpeğe bakıyorum” dedi.

Zeki Çiçek’in suçladığı Orhan D. ise olayla ilgisinin bulunmadığını ve polis tarafından ifadeye çağrılmadığını söyledi.

Kaynak:DHA

Gündem - 13:16 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster