19° Açık

SESİMİZİ YÜKSELTMEK KUVVETLENDİRMEK ZORUNDAYIZ

Yurt - 27 Mayıs 2023 11:48 A A

Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin kadın kolları Trabzon’da yürüyüş düzenledi. CHP Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Nil Bektaş, “Biz kadın olarak hayatın her yerinde emeğiyle, aklıyla, duygularıyla, yetenekleriyle, bilgelikleriyle, varlığıyla merkezi roller üstlenen insanlarız. O halde ülkemizin geleceğinin böylesi emin ellerde ve hiçbir kazanımdan asla taviz vermeyecek şekilde yükselmesi için, sesimizi yükseltmek, kuvvetlendirmek zorundayız…Önümüzde kritik bir dönemeç bulunuyor. Elbirliği, nezaket ve zarafetle bu süreci bizler için kuşkusuz güzel günler, baharlar vaat edenlerle birlikte yöneteceğiz: Yönetmek ve başarmak zorundayız” dedi.

Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin kadın kolları, bugün Trabzon’da yürüyüş düzenledi. Atapark mevkiinden başlayan yürüyüş Atatürk Alanı’nda son buldu. Katılımın yoğun olduğu yürüyüşte, “Hak, hukuk, adalet”, Meclis’te Hizbullah istemiyoruz” sloganları atıldı.

“SESİMİZİ YÜKSELTMEK KUVVETLENDİRMEK ZORUNDAYIZ”

Açıklamayı okuyan CHP Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Nil Bektaş, şunları söyledi:

“Geçmişten bugüne ülkemizde kadınlar ve hakları için mücadele eden farklı aktörler, gruplar, liderler olagelmiştir. Bu mücadeleye omuz veren herkesi şükranla, minnetle anıyoruz. Ülkemizde zaman zaman kadın hakları konusunda geriye düşüşler olsa da nihayet Atatürk ve Cumhuriyetin kadınlara kazandırdığı birçok hakkın halen korunduğunu ifade etmeliyiz. Ancak ifade ettiğimiz geriye gitmelerin önüne geçmek de nihayet hepimizin görevidir. Kadın haklarının, kadın özgürlüklerinin ve kadınlara özgü kazanımların geriye düşmemesi için bu sürecin önemli bir bileşeni olmak durumundayız. Kadınlara karşı ayrımcılığın tecavüzlerin, şiddetin, uyuşturucu çeteleri ve mafya yapılanmalarının, çocuk istismarları ve genç kadınların mağduriyetlerinin, işsizliklerinin, yoksulluk ve yoksunluğun, aşağılanmanın ve ötekileştirilmenin karşısında duruyoruz, cesaretle durmak zorundayız.

 

Yurt - 11:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster