33° Açık

Serpil Yılmaz:Kızılay Ve GATA’ya Birlikte Çöktüler

Gündem - 20 Mayıs 2023 11:03 A A

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminde çadır satan Türk Kızılay’ın Başkanı Dr. Kerem Kınık görevinden istifa etti ama Kızılay Yatırım Holding’e bağlı 12 şirketin yönetim kurulundan ayrılmadı.

Türk Kızılay Derneği Kınık’ın istifasını şöyle duyurmuştu:

“Türkiye Kızılay Derneği Yönetim Kurulu 12.05.2023 tarihinde yapmış olduğu olağanüstü toplantıda oybirliği ile Olağanüstü Genel Kurul’a gitme kararı almıştır. 2016 yılından bu güne genel başkanlığı yürütmekte olan Dr. Kerem Kınık’ın talebi ile alınan karar çerçevesinde, Olağanüstü Genel Kurul’a kadar tüzük gereği 1 Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Yönetim Kurulu Başkanlığına vekalet edecektir.”

Bu durumda Kınık, Kızılay Başkanlığı’nı temsilen atandığı Kızılay Yatırım Holding ve bağlı şirketlerinden “huzur hakkı” adı altında ayda 306 bin 244 TL almaya devam edecek mi?

Kızılay olağanüstü genel kurul için 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucunu bekleniyor olmalı.

Zira Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16 Mart’ta Kızılay ve Türk Hava Kurumu (THK) eski yöneticileri ile buluşmasında, “Yolumuza Kızılay’a, THK’ye ve halkına gönül verenlerle devam edeceğiz, rant peşinde olanlarla değil” dediği biliniyor.

Serpil Yılmaz’ın yazısının devamı

Gündem - 11:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster