32° Açık

SEÇMEN LİSTELERİNİN ELLE DOKUNULARAK SİLİNMESİ ÜZERİNE TÜM SANDIKLARDA KONTROL YAPILDI

Gündem - 28 Mayıs 2023 16:55 A A

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çekmeköy ilçesinde bulunan seçmen listelerinin bir kısmının elle dokunulduğunda silinmesi üzerine tüm sandıklarda kontroller yapıldığı, sıkıntılı listelerin olduğu sandıklarla ilgili tutanaklar tutulup şikâyette bulunulduğu belirtildi. Çekmeköy İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı ise verdiği kararda, sandık kurullarına, silinme ve bulaşmanın artmasına neden olmayacak şekilde daha dikkatli hareket edilmesi yönünde çağrı yaptı.

İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde bulunan seçmen listelerinin bir kısmının elle dokunması ile silinmesi üzerine harekete geçildi. Gelişme üzerine CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Tüm sandıklarda kontroller yapılmış, sıkıntılı listelerin olduğu sandıklarla ilgili tutanaklar tutulmuş, şikâyette bulunulmuştur” denildi.

Yapılan başvuru sonrasında Çekmeköy İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca alınan kararda, yazıcı tonerinden kaynaklı aksaklık nedeniyle yeniden çıktı dağıtımı yapılamayacağı kaydedildi. Kararda, silinme ve bulaşmanın artmasına neden olmayacak şekilde daha dikkatli hareket edilmesi yönünde çağrı yapıldı. Oyunu kullanan kişilerin imzasını atması hususunda cetvelle yardımcısı olunulması tavsiyesinden bulunuldu.

Gündem - 16:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster