20° Açık

Şantaj şebekesi bu kez Konya’da ortaya çıktı!

Gündem - 14 Ağustos 2023 08:23 A A

Tuzağa düşürdükleri kişileri, çıplak fotoğraflarıyla tehdit eden şebeke bu kez Konya’da ortaya çıktı. Fabrika işçisi F.Y.’nin yazıştığı kişi çıplak kadın fotoğrafı gönderdi. Y. de çıplak fotoğraflarını gönderdi. Şebeke önce F. Y.’den para aldı; daha sonra da eşine ulaştı.“Kocanın fotoğraflarını çalıştığı fabrikaya da asarız” diyen şebekeden korkan kadın, altınlarını sattı şebekeye para gönderdi.

İstanbul Bağcılar’da yaşayan evli M. B.’yi, tuzağa düşürüp para almaya çalışan şebeke bu kez Konya’da ortaya çıktı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmaya göre fabrika işçisi 2 çocuk babası F. Y.’nin Facebook hesabına bir arkadaşlık isteği geldi.

Mahrem fotoğraflarını gönderdi

Daveti gönderen kişinin profili ‘Şule’ isimli bir kadına ait görünüyordu. F. Y. bir süre bu kişi ile yazıştı. Bir süre sonra, karşıdaki kişi F. Y.’ye birkaç çıplak kadın fotoğrafı gönderdi. Gönderilen fotoğraflarda kişinin yüzü görünmüyordu. F. Y. de aynı şekilde çıplak fotoğrafını gönderdi.

Sahte avukat devreye girdi

Şantaj şebekesi de bu aşamadan sonra devreye girdi. Kendisini ‘Avukat Ercan Soylu’ diye tanıtan biri F. Y.’yi aradı. Oysa gerçekte bu isimde bir avukat yok. Bu kişi F. Y.’ye “Yazıştığın kişi müvekkilimin kızı. Kızın yaşı 18’den küçük. Yaptığın yazışmalar ve fotoğrafların elimde” dedi. Sahte avukat, F. Y.’ye, 12 bin 751 lira göndermesi halinde dosyayı kapatabileceğini söyledi. F. Y., denileni yaptı ve 16 Mayıs’ta parayı gönderdi.

whatsapp-image-2023-08-14-at-01-16-11-1.jpeg

Şebeke üyesinin, fabrika işçisi F. Y.’ye gönderdiği şantaj mesajları dosyaya girdi.

Ailenin bilgileri şebekenin elinde

Ancak kısa süre sonra sahte avukat bir kez daha aradı ve “Bu para yetmez. Yoksa çıplak fotoğrafların eşine ve ailene gider” dedi. Çaresiz kalan F. Y., 19 Mayıs’ta 10 bin lira daha gönderdi. Şebeke tekrar para talebinde bulundu ve F. Y.’ye “Eşine ulaşacağız” dedi. Şebeke, F. Y.’nin eşi ve yakınlarına ait cep telefonu numaraları ile vatandaşlık numaralarını da kendisi ile paylaştı.

Çalıştığı fabrikaya da asacağız

F. Y. durumu eşi ile paylaştı. Şok geçiren kadın, şebekeden gelen aramayla, içine düşülen sorunun büyüklüğünü fark edebildi. Arayan kişi iki çocuk annesine “Kocan, küçük çocukla yazışmış. Çıplak fotoğraflarını da atmış. Tüm fotoğraflar elimizde. Bunları sana ve ailene göndereceğiz. Fotoğrafları ayrıca yaşadığınız çevreye ve eşinin çalıştığı işyerinde de asacağız” dedi.

Son çare altınlarını bozdu

Evliliğinin tehlikeye girebileceğini gören genç kadın ilk olarak çevresinden borç para aldı ve şebeke gönderdi. Genç kadının hesabında şebeke üyelerinin hesabına önce 12 bin 560 TL daha sonra 15 bin TL gönderildi. Ancak şebeke para istemeye devam etti. Genç kadın son çare altınlarını bozdu ve 100 bin lirayı Baran A.’nın hesabına gönderdi. Böylece, şebeke, bir haftada toplam 150 bin TL almış oldu.

Fabrika işçisi F. Y. adına savcılığa yapılan başvuruda şüpheli listesinde Metehan K., Baran A. ile Yusuf Y.’nin adı yer aldı. F. Y.’nin avukat ise “Büyük bir şantaj şebekesi ile karşı karşıyayız” dedi.

 

KAYNAK: halktv.com.tr

Gündem - 08:23 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster