33° Açık

SALI’DAN İTİBAREN SERİNLİYORUZ!

Gündem - 5 Ağustos 2023 20:42 A A

Türkiye, ‘Eyyam-ı bahur’ olarak adlandırılan sıcak hava dalgasının etkisi altında. Meteoroloji Uzmanı Güven Özdemir, Eyyam-ı bahur sıcaklarının hafta sonunda etkisini kaybedeceğini belirtti ve o güne dikkat çekerek yağış uyarısı yaptı.

Yüzde 90’lara yükselen nemle birlikte hissedilen sıcaklık daha da artarken vatandaş yandı bunaldı… Sabah’ta yer alan habere göre; İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Meteoroloji Uzmanı Güven Özdemir, bugün itibariyle Marmara Bölgesi’nde eyyam-ı bahur sıcaklarının etkisini kaybedeceğini açıkladı.

“Nem yüzde 90’lara kadar yükseldiği için eyyam-ı bahur sıcaklarında hissedilen sıcaklık 4-5 derece arttığından çok yoğun hissedildi. Marmara’da rüzgâr da olmayınca maalesef insanlar Eyyam-ı Bahur sıcaklarından dolayı bunalım geçirdi. İstanbul’da hafta sonunda sıcaklık 32-34 dereceyi geçmeyecek” açıklamasını yaptı.

Hafta sonundan itibaren İstanbul ve Marmara’da sıcaklığın mevsim normallerine gerileyeceğini belirten Meteoroloji Uzmanı Güven Özdemir “Nemden kaynaklı hissedilen sıcaklık biraz yüksek olabilir. İstanbul’da sıcaklık pazartesi 28, salı 29 derece gösteriyor.

SALI’DAN İTİBAREN SERİNLİYORUZ!

Salı gününden itibaren de Marmara’nın doğusu, Balıkesir ve Bursa’da sağanak yağış görülebilir. Ancak bu yağışlar lokal olacak. Çarşamba İç Ege, İç Anadolu’nun batı kesimleri, güney kesimleri ve Akdeniz bölgesinin iç kesimleri zaman zaman yağış alma ihtimali var. Güneydoğu Anadolu’da Eyyam-ı bahur sıcaklarının etkisi önümüzdeki cumaya kadar sürecektir. Bunun dışında mevsim normallerine dönüyoruz” ifadelerini kullandı.

Gündem - 20:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster