18° Parçalı bulutlu

Prof. Dr. Naci Görür’den vatandaşlara çağrı:

Gündem - 8 Haziran 2023 23:06 A A

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından deprem ile ilgili bilgilendirme paylaşımı yaptı. Bilimsel öngörülerin kişinin istediği gibi yönlendiremeyeceğini vurgulayan Görür, yurttaşlara çözüm önerisinde bulundu. Görür, “Nerede yaşıyorsanız yaşayın, yöneticilerden oranın deprem dirençli hale getirilmesini talep edin ve siyasi tercihlerinizi ona göre kullanın” dedi.

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından deprem konusundan bilgilendirme paylaşımı yaparak kendisine yönelik eleştirilere de yanıt verdi.

Görür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili izleyicilerim, sizleri bilgilendirmek için ne yazarsak yazalım her biriniz yazımızı kendine göre yorumluyor veya anlıyor. Kimi beğeniyor, kimi beğenmiyor, kimi açık buluyor kimi kapalı buluyor. Arkadaşlar bilimsel öngörüleri istediğiniz gibi yönlendiremezsiniz. İster beğenin ister beğenmeyin neyse o. Çok rahatsız olursanız, o bilim insanını takip etmezsiniz.

‘Halk istemeden deprem belasından kurtulamayız’

Size aşağıda her ildeki insanın derdine çare olacak bir çözüm öneriyorum: Nerede yaşıyorsanız yaşayın, o kentin yerel yöneticilerinden ve merkezi yönetimden oranın deprem dirençli hale getirilmesini talep edin ve siyasi tercihlerinizi ona göre kullanın. İster kabul edin ister etmeyin halk istemeden deprem belasından kurtulamayız. Deprem ülkesinde yaşamanın tek yolu bu. Sevgiyle.”

Gündem - 23:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster