20° Açık

Ne Sen Ne Uydurma Yargı Kararların İstanbul’u Teslim Alamayacak

Gündem - 29 Mayıs 2023 23:32 A A

İstanbul’un Fethi’nin 570’inci yıldönümü nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Maltepe’de bir etkinlik düzenlendi.

‘BURASI FETHİN VE ATATÜRK’ĞN İSTANBUL’UDUR’

İstanbıul 5 yıl düşman işgali altında kalmıştır. İstanbul’u düşmandan kurtarıp bir kez daha hepimize armağan eden kişi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Sorumluluğumuz ona da olan borcumuzdur. Ne demiştir Atatürk işgalciler için ‘Geldikleri gibi gidecekler’. Bu inancı kaybetmeden mücadeleye devam eden milletin azim ve kararlığı üzerinde hiç bir güç tanımayan Atatürk’ün bir emanetidir aynı zamanda İstanbul. İstanbul çok değerlidir. Herhangi bir kişinin siyasi partinin bir avuç insanın dilediği gibi kesip biçeceği, parçalara ayırıp satabileceği bir şehir asla değildir. Burası Fetih’in ve Atatürk’ün İstanbul’udur. Ve İstanbul Türkiye’dir.

Dün bir seçim bitti. Her şeyden önce oyunu kullanarak millet iradesinin ortaya çıkmasına katkı sunan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Millet İttifakı olarak seçimi kazanamadık. Kişisel olarak bu sonuca üzgünüm. Ülkem adına düşünceli ve kaygılıyım. Bu siyaset anlayışına karşı demokratik mücadelemize devam edeceğiz, devam edeceğim.

Dün kutlama yapan insanların Ordu Güzelyalı’da gencecik bir insanımız hayatını kaybetti. 28 Mayıs sonuçlarının beklenmedik bir sonuç olduğu ortadadır bizim adımıza. Türkiye toplumunun değişim arzusunun dün akşam gördüğümüz sonuçtan çok daha büyük olduğunu biliyorum. Bu ülkede değişim arzusunu sil baştan yapmak zorundayız. Demokrasi talep eden kesimlerin mücadelesini siz sevgili gençler hep birlikte inşa etmeliyiz. 28 Mayıs’ta bu milletin birlikte ve beraberliğine demokrasi ve özgürlüğüne oy vermiş kardeşlerim, hepinize teşekkür ediyorum.

Gündem - 23:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster