20° Açık

METEOROLOJİ’DEN DOĞU İLLERİ İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Gündem - 9 Ekim 2023 12:50 A A

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Hakkari, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Muş, Siirt, Batman ve Şırnak çevreleri ile Diyarbakır’ın ve Mardin’in doğusunda yarın kuvvetli yağış beklendiğini bildirerek, “Sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” uyarısında bulundu.

MGM, Türkiye’nin doğusundaki iller için yarın sabah saatlerinden itibaren başlayacak olan ve 11 Ekim sabah saatlerine kadar sürecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara karşı uyarıda bulundu. MGM’den bugün yapılan yazılı açıklama şöyle:

“10.10.2023 Salı günü doğu kesimlerde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların sabah saatlerinden itibaren Van, Hakkari, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Muş, Siirt, Batman ve Şırnak çevreleri ile Diyarbakır’ın ve Mardin’in doğusunda yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuvvetli yağışların 11.10.2023 Çarşamba sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.”

Gündem - 12:50 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster