18° Açık

Meteoroloji il il uyardı: Kuvvetli sağanak bekleniyor…

Gündem - 14 Kasım 2023 09:09 A A

Meteoroloji verilerine göre, ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu hava beklenirken Ordu, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır’ın kuzeyi, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Van çevrelerinde kuvvetli sağanak öngörülüyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Mersin, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır’ın kuzeyi, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Van çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI BAZI KESİMLERDE AZALACAK

Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde azalacağı, Trakya’da artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, ilk saatlerde Marmara ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Orta Karadeniz kıyılarında kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Gündem - 09:09 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster