33° Açık

Meral Akşener’in Mesajları Kime?

Gündem - 24 Haziran 2023 15:56 A A

İYİ Parti’nin 3’üncü Olağan Kurultayı’nda konuşan Genel Başkan Meral Akşener, parti içine, gazeteciler ve altılı masaya sert mesajlar verdi. Peki bu mesajlar kimeydi?

Halktv.com.tr’ye konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yakın bir isim Akşener’in konuşmasındaki satır aralarını halktv.com.tr’ye anlattı.

– Meral Akşener ‘CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır’ dedi. Bu partide ne anlama geliyor?

Buna şöyle bakmak lazım: Şimdi teşkilata özellikle tabanda masadan kalkalım ve bağımsız hareket edelim, gibi bir tavır var. Dolayısıyla o 15 vekille ilgili pişmanlığını söylemesinin sebebi de biz çok uzun zamandır CHP’ye bedel ödüyoruz. Yerel seçimlerde hiçbir şey istemedik. Genel seçimde Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı oldu, sonuna kadar arkasında durduk. Dolayısıyla bunların hepsi de bir borç, öyle görerek de ses de çıkarmıyoruz bir noktada. Bu artık teşkilatta bir yorgunluğa sebep oldu. Genel Başkan ‘En büyük pişmanlığım bu’ deyince o otomatik olarak ‘evet bizim de öyle’ ‘Keşke almamış olsaydık’ gibi düşünce olduğundan teveccühle karşılandı.

– Meral Akşener, elindeki torbayla parti içinden kime mesaj verdi?

Parti içinde ön seçime gidildi. Seçime girip, ön sıralardan çıkamayanlar kabahati Genel Başkan’a ve partiyi bulanlara söyledi. Onlar da girdiler ön seçime. İyi bir sırada çıkamadılar. 10, 11, 12. sırada çıktılar. Dolayısıyla da vekil olamadıkları için şimdi kabahati partiye buluyorlar. İşte muhatabı onlardı. Taylan Yıldız, İsmet Koçak Ethem Baykal ve Aytun Çıray gibi isimler. Genel başkan dedi ki ‘Temayüle göre yazacağım’ çünkü genel başkan yardımcılarının, eski vekillerin hepsi temayüle girmişti. Aytun Çıray mesela temayüle girmemeyi tercih etti. Aytun Çıray, ‘Ben kontenjan istiyorum’ dedi. Genel Başkan da ‘Ben kontenjana göre yazmayacağım’ dedi. Müsavat Dervişoğlu bile temayüle girdi mesela. Bir çıktı. Çıray da onunla aynı bölgedeydi. Çıray ‘Ben temayüle girmem’ dedi.

– Akşener kime ‘başarılar’ diledi?
Konuşmanın gelişim aşamasına bakarsanız öyle masaya doğrudan başarılar diliyorum, hadi biz ayrılıyoruz gibi bir şey çıkarım yapmak zor ve zorlama bir çıkarım olur. Orada genel tavra söylenmiş. Muhalefetin yandaş gazetecileri, her seferinde ihaleyi bize yıkıyorlar. ‘Sizin tavrınız bu ise size başarılar diliyorum’ dedi.

 

Gündem - 15:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster