33° Açık

KÜÇÜKÇEKMECE’DE ÜCRETSİZ GİRİLEN MACERA PARKLARINA BÜYÜK İLGİ

Gündem - 16 Temmuz 2023 21:40 A A

Küçükçekmece Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Soğuksu ve Selçuklu Macera Parkları, yaz aylarında adrenalin ve maceraseverlerden büyük ilgi görüyor. Öğretici aktivitelerle zaman geçirebilme imkanı sağlayan parklardan, son 4 yılda 27 bine yakın kişi yararlandı.

SOĞUKSU MACERA PARKI AÇIK SPOR ALANLARI

Küçükçekmece Belediyesi, adrenalin tutkunlarına Soğuksu ve Selçuklu Macera Parklarında eğlence, macera ve çeşitli oyunları ücretsiz sunuyor. Haftanın 6 günü hizmet veren macera parklarında 7’den 70’e tüm vatandaşlar; kaya tırmanışı, serbest düşüş, zepline ve ip parkurlarından oluşan oyun alanlarından yararlanabiliyor.

SOĞUKSU MACERA PARKI AÇIK SPOR ALANLARI

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Macera Parkları Yöneticisi Suat Doğan, macera parklarına bireysel ve grup halinde katılım sağlanabileceğini söyleyerek şu bilgileri verdi:

SOĞUKSU MACERA PARKI AÇIK SPOR ALANLARI

“Macera Parklarımız haftanın altı günü 09:00 ve 17:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Burada, oyun grupları eğitimi almış eğitmenlerle çalışıyoruz. Bu eğitmenler, katılımcıları teorik ve uygulamalı olarak önce eğitime tabii tutarak daha sonra oyun alanına alıyorlar. Yüzde 100 güvenli olan parkurların yıl boyunca sıklıkla bakım onarımını gerçekleştiriyoruz. Bu sebeple macera tutkunları gönül rahatlığıyla gelip eğlenebilirler.”

SOĞUKSU MACERA PARKI AÇIK SPOR ALANLARI

Soğuksu Macera Parkı’nın ziyaretçilerinden Özge Karataş, “Şehrin içinde, yeşilin ortasında çok güzel bir eğlence ve dinlence alanındayız. Grup olarak buraya geldik. Çok eğlendik, parkurlar çok zevkli. Herkese tavsiye ediyorum. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’ye, bize bu imkanı sağladığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Küçükçekmece'De eğlence ve aksiyonun adresi 'Macera Parkları'

Macera parklarına katılmak isteyen vatandaşların, 120 cm üzeri ve 120 kilonun altında olma kriterlerini karşılaması gerekiyor. Vatandaşlar, ekim ayının sonuna kadar açık olan Soğuksu Macera Parkı için 0212 541 77 08 numaralı telefondan, Selçuklu Macera Park için de 0212 302 77 78 numaralı telefondan randevu alabilecek.

Gündem - 21:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster