20° Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ’DE SEL SONUCU İKİ VATANDAŞ HAYATINI KAYBETTİ

Gündem - 6 Eylül 2023 00:05 A A

Kırklareli İğneada Sisli Vadisi’nde yaşanan yoğun yağış sonucu 12 kişi bungalov otellerin yer aldığı bölgede mahsur kaldı. Sel sonucu altı vatandaş kurtarılırken iki vatandaş hayatını kaybetti.

Kırklareli İğneada Sisli Vadisi’nde bulunan bungalov otellerin yer aldığı bölgede bugün yoğun yağış etkili oldu. Sel sonucunda 12 kişi mahsur kaldı. Arama ve kurtarma ekipleri tarafından 6 vatandaşın kurtarıldığı, 2 vatandaşın ise hayatını kaybettiği bildirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın bugün yaptığı açıklama şöyle:

“203 PERSONEL, 1 UÇAK, 2 HELİKOPTER, 52 ARAÇ VE İŞ MAKİNASI GÖREV YAPMAKTADIR”

“Kırklareli İğneada Sisli Vadisi’ndeki bungalov otellerin bulunduğu bölgede yoğun yağış sonucu 12 kişinin mahsur kaldığı bilgisi alınmıştır. Arama ve kurtarma ekiplerimiz tarafından 6 kişi kurtarılmış, maalesef 2 vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılmıştır. Kayıp 4 kişinin arama ve kurtarma çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. AFAD Başkanımız ve Kırklareli Valimizin koordinasyonunda; Kırklareli, Ankara, Bursa, İstanbul, Sakarya, Tekirdağ il AFAD ekiplerimiz ile Jandarma, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, 112 ve özel idareden toplam; 203 personel, 1 uçak, 2 helikopter, 52 araç ve iş makinası görev yapmaktadır. Bölgeye ayrıca 1 mobil koordinasyon tırı, 1 mobil baz istasyonu sevk edilmiştir.”

AFAD açıklaması ise şöyle:

“ARAMA VE KURTARMA EKİPLERİMİZ TARAFINDAN 6 VATANDAŞIMIZ KURTARILMIŞ, İKİ VATANDAŞIMIZIN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILMIŞTIR”

“Kırklareli İğneada Sisli Vadisi’nde bulunan bungalov otellerin yer aldığı bölgede yoğun yağış sonucu 12 kişinin mahsur kaldığı bilgisi üzerine ekiplerimiz ivedilikle bölgeye sevk edilmiştir. Arama ve kurtarma ekiplerimiz tarafından 6 vatandaşımız kurtarılmış, iki vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılmıştır. Kayıp 4 vatandaşımızın arama ve kurtarma çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. Bölgede Kırklareli, Ankara, Bursa, İstanbul, Sakarya ve Tekirdağ il AFAD ekiplerimizin yanı sıra Jandarma, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, 112 ve özel idareden toplam; 203 personel, 1 uçak, 2 helikopter, 52 araç ve iş makinası görev yapmaktadır. Bölgeye ayrıca 1 mobil koordinasyon tırı ve 1 mobil baz istasyonu sevk edilmiştir. Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, yıldırım, fırtına, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz.”

Gündem - 00:05 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster