27° Açık

Kılıçdaroğlu’ndan Cemal Canpolat açıklaması

Gündem - 11 Ekim 2023 10:39 A A

CHP İstanbul İl Kongresi’nde adaylardan Cemal Canpolat’ın İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun suçlayan sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da tepki gösterdiği öğrenildi.

Pazar günü yapılan CHP İstanbul İl Kongresi’nde adaylardan biri olan Cemal Canpolat, konuşması sırasında bazı delegelerin ve delege yakınlarının kongrede Özgür Çelik’ten yana tutum sergilemeleri için Ekrem İmamoğlu tarafından İBB’ye işe alındığını söylemişti. Söz konusu suçlamalar hakkında konuşan Ekrem İmamoğlu “Çok çirkinleştiler, çok yalan konuştular. Yalanlarında boğulsunlar, biz tertemiz yürüyeceğiz” demişti. Canpolat’ın sözlerinin AKP’liler tarafından CHP’yi suçlamak için kullanılmasıyla birlikte parti içinde de tepkiler gelmişti.

KILIÇDAROĞLU’NDAN TEPKİLİ

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın programına katılan gazeteci Kürşad Oğuz “CHP’nin İstanbul il kongresinde galip gelen isim Özgür Çelik oldu. Cemal Canpolat’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni suçlayıcı konuşması oldukça tepki çekmişti. Kulislerden alınan bilgilere göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da o konuşma için ‘Ben de hoşnut değilim’ dedi.” ifadelerini kullandı.

Gündem - 10:39 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster