21° Açık

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İlk Açıklama: “Yürüyüşümüz Sürüyor, Buradayız!”

Gündem - 28 Mayıs 2023 23:09 A A

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarının belli olmasının ardından kameralar karşısına geçti. Kılıçdaroğlu, “Şu andan itibaren öncelikle bana oy veren 25 milyon vatandaşımızı moralli şekilde dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor, buradayız” dedi.

Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanlığı için Kemal Kılıçdaroğlu ve Tayyip Erdoğan yarıştı. Sandıkların yüzde 99’u açıldı. Erdoğan ise oyların yüzde 52.07’sini alarak seçimin galibi oldu.

Seçim sonuçlarının ardından Kılıçdaroğlu, açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle.

“Sevgili halkım, hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim, etmedim. Göz yumamazdım. Yummadım. Eziyetlere, haksız hukuksuz adaletsiz bir düzene karşı susup, dilsiz şeytan olamazdım, olmadım. Milyonlarca göçmenin gelip de sizin ikinci sınıf vatandaş olmanıza susamazdım. Susmadım.

Evlatlarımız işsiz, güçsüz hayata tutunmaya çalışırken, onların sizin hakkınızı yemesine müsaade edemezdim. Etmedim. Çocuklarımızın yatağa aç girmesine, esnafımın borç içinde olmasına, çiftçimin toprağa üretime küsmesine gönlüm razı gelemezdi, gelmedi.

Şu andan itibaren öncelikle bana oy veren 25 milyon vatandaşımızı moralli şekilde dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor, buradayız.

Bu toprakların bir insanı olarak bolluk, bereket, huzur içinde yaşayın diye mücadele verdim, vermeye de devam edeceğim.”

Gündem - 23:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster