30° Parçalı az bulutlu

Kemal Kılıçdaroğlu: Birlik olursak sonuç alırız

Gündem - 13 Ağustos 2023 11:56 A A

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yerel seçimler için İYİ Parti’ye ittifak önerisi yapması muhalefeti hareketlendirdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu önceliğin Türkiye olduğunu belirterek muhalefetle işbirliği mesajı verdi. Kılıçdaroğlu’na göre “muhalefetin ittifak yapmasıyla iyi sonuç alması mümkün.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Halk TV’den Fikret Bila’ya yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçimlerde ittifak sinyali veren Kılıçdaroğlu, “Demirel’in deyimiyle siyasette 24 saat uzun bir süredir. Benim değerlendirmeme göre umarım Türkiye’nin geleceğini, çıkarlarını, huzurunu önceleyen muhalefet partileri bir araya gelirler. Bu ölçüyü esas alan muhalefet partileri işbirliğine yönelirler. Önemli olan Türkiye’dir. Birlik olmaktır. Burada önemli olan ölçü Türkiye’nin geleceği ve çıkarlarıdır” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasına ilişkin konuşan CHP kurmayları, Cumhur İttifakı içinde tartışmalar yaşanırken muhalefetin birlikte olmasının önemine dikkat çekti.

‘İYİ SONUÇ ALIRIZ’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP’nin son dönemdeki politikalarına karşı eleştirileri olduğunu söyleyen kurmaylar, “Cumhur İttifakı’ndaki gelişmeler dikkat çekici. AKP’nin kendi içinde sorunlar olduğu, tasfiyeler yaşandığı haberleri çıkıyor. Sayın Bahçeli’nin de İsveç’in NATO üyeliği, emekli maaşları gibi konularda farklı düşündüğü söyleniyor. Bu nedenle AKP ve MHP arasında bütünlüklü bir seçim ittifakı olacak mı sorusu gündemde” dedi.

Bahçeli’nin ittifak için İYİ Parti’ye çağrı yapmasını değerlendiren CHP kurmayları, “Belki Bahçeli de İYİ Parti’ye yaptığı çağrıyla bir çıkış arıyor” dedi. Buna karşı muhalefetin birlik içinde olması gerektiğini söyleyen kurmaylar, “Geçmişte olduğu gibi bir ittifak çalışması yaparak iyi sonuç alabiliriz” yorumunu yaptı.

 

Gündem - 11:56 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster