33° Açık

“KADINLARIMIZI ORTAÇAĞ’IN KÖR KARANLIKLARINA GÖTÜRÜP HAPSETMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Gündem - 11 Haziran 2023 07:38 A A

Halkın Kurtuluş Partisi üyesi kadınlar, Ankara Kızılay’da yaptıkları açıklamayla toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın karşıtı söylemleri nedeniyle Yeniden Refah Partisi ve HÜDA-PAR’ı protesto etti. Kadınlar adına açıklama yapan HKP Ankara İl Yöneticisi Reycan Çakır, şunları söyledi:

“‘Tarih, Türk inkılâbını anlatırken, bunun bir kurtuluş olduğunu en başta söyleyecektir. Bu kurtuluşun çeşitli aşamaları içinde de özellikle kadınların kurtulmasını anacaktır’ demişti antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi ve laik cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal. Laik cumhuriyet düşmanı AKP’giller; Orta Çağcı Yeniden Refah ve HÜDAPAR ile birlikte 2023 seçim çalışmasını tam da bu nedenle kanlı ellerine ve ağulu dillerine kadını dolayarak, kadın düşmanlığı üzerine kurdu! Kendisi gibi aynı soydan gelme, aynı toptan kesme, laik cumhuriyet ve kadın düşmanı Orta Çağcı gerici bu güruhu yanına yedekledi ve FETÖ ile yaptığı ‘15 Temmuz Ganimet Paylaşım Savaşı’ sonrası özünü boşaltıp kuru bir kabuk haline getirdiği Meclis’e taşıdı.

“KADINLARIMIZIN BUGÜN SAHİP OLDUĞU HAKLARIN YASALAŞTIRDIĞI DEVRİMCİ MECLİS’LE İLGİSİ KALMAMIŞTIR”

Ne acıdır ki ABD ve AB emperyalizminin iktidar ve muhalefet Truva atlarıyla işgal ettiği bu Meclis’in; antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın komuta merkezi olan, laik cumhuriyetimizin ilan edildiği, kız çocuklarımızın ve kadınlarımızın bugün sahip olduğu hakların yasalaştırıldığı devrimci, ilerici Meclis’le uzaktan yakından bir ilgisi kalmamıştır. Y-CHP’nin Sorosçu Kemal Kılıçdaroğlu eliyle milletvekili seçtirdiği Saadetliler, Gelecekliler ve Devalılar ile birlikte Meclis’in üçte ikisi azılı Orta Çağcılardan derleşik duruma gelmiştir. Artık ülkemizde, Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’un net bir şekilde ortaya koyduğu gibi ‘ikili devlet’ bulunmaktadır. Kırıntıları kalan ve yıkılmaya yüz tutan laik cumhuriyet ve AKP’giller’in Orta Çağcı faşist din devleti. Orta Çağ’ın din derebeyliklerinde, antika köleci ve feodal toplumlarda kadın; bırakalım erkekle eşit sayılmayı, insan yerine konulmaz. Bu toplumlarda kadınlar erkeğe ait, alınır-satılır bir mal olarak görülür. Erkekleri baştan çıkaran, fitne kaynağı, uğursuz, aklı kıt varlıklardır. Toplumsal hayattan silinmişlerdir. Karanlık bir silüetten ibarettirler. Erkeğin mutfak ile yatak odası arasına hapsettiği ev kölesidirler. Toplum yaşamında çocuk doğurmaktan ve analıktan başka kayda değer rolleri yoktur. Kızlar, çocuk yaşta evlendirilirler. Erkekle eşit sayılmayan, çocuk yaşta erkeğin dört eşinden ya da sayısız cariyesinden biri yapılan kadınların eğitim alma ve çalışma hakkı zaten olamaz. Her türlü şiddete uğrarlar, acımasızca katledilirler. Orta Çağcı din gericiliğinin kadına bakışı ve konumlandırışı tam olarak budur.

“KADIN CİNAYETLERİNİN YÜZDE BİN 400’DEN FAZLA ARTMASININ NEDENİ KADINI KÖLELEŞTİREN PSİKOLOJİDİR”

İşte 21 yıldır ABD emperyalistleri tarafından iktidarda tutulan AKP’giller de tarihin en eski, en asalak sömürücü sınıfı olan tefeci-bezirgân sermaye sınıfının siyasi plandaki temsilcisidir. Kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin, 21 yıllık AKP’giller iktidarı süresince yüzde bin 400’den fazla artmasının nedeni, Orta Çağcı gericiliğin yarattığı, kadını köleleştiren toplumsal tutum ve psikolojidir. AKP’giller’in reisi, kadınlara kısıtlı da olsa koruma sağlayan İstanbul Sözleşmesi’nden bir gece yarısı kararnamesiyle hukuksuz bir şekilde bu nedenle çekilmiştir. Laik cumhuriyet düşmanı bu ittifaka katılmak için ön şart olarak koşmuştur bu yasanın da kaldırılmasını. Hizbullahçı HÜDA PAR’ın 2023 seçim vizyon belgesinde, parti programında yer alan; AKP listelerinden milletvekili seçilen erkek temsilcilerine ve sözde kadın haklarını savunan çarşaflı, peçeli kadın yöneticilerine de yaptırttıkları açıklamalarında:

– 6284’ü ‘yeniden düzenleme’ yalanıyla, kadının beyanını esas alan ve kadınları bir nebze de olsa koruyan; ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’u tamamen kaldırmak,

– Kadınların nafaka hakkını ellerinden almak,
– Karma eğitimi zorunlu olmaktan çıkarmak, hatta kız çocuklarının eğitim alma hakkını ortadan kaldırmak,

– Kadınların fiziksel olarak yetersiz oldukları bahanesiyle, çalışmalarını engellemek ve çalışması uygun bulunan az sayıda kadın için de çalışma hayatını haremlik selamlık hale getirmek,

– Yalnız yaşayan kadınların sahiplenilmesi yani kadınları cariyeleştirmek,

– ’18 yaşını doldurmadan evlendiği için kocası cezaevine atılan binlerce kadının ve babasız kalan çocukların mağduriyetleri giderilmeli’ diyerek, kız çocuklarının evlendirilmesini yasal hale getirmek,

– Çocuğa yönelik cinsel istismarın evlilik ile affını sağlamak gibi hain emellerini açıkça dile getirmektedirler.

“KADINLARIMIZI ORTA ÇAĞ’IN KÖR KARANLIKLARINA GÖTÜRÜP HAPSETMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

AKP milletvekili olarak Meclis’e taşınan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, tam olarak bu nedenle, ‘Kaç yaşında çocuk, neye göre çocuk, kime göre çocuk? Şimdi bazıları 20 yaşındadır ama hâlâ çocuktur, bazısı 15 yaşındadır ama olgundur. Ben hukuk fakültesindeyken de kendisine tecavüz eden kişi ile evlendirilmesi halinde erkeğe ceza verilmezdi. Veya evlilik birliğinin reisi erkekti, kadın çalışmak için kocanın iznini almak zorundaydı’ açıklamasını yapar. Meclis’e adım atar atmaz, bulundukları katta kadın çalışan istemediklerini söylerler. Yani 21 yıldır halkımıza kan ağlatan, laik cumhuriyetin bütün kazanımlarını bir bir çökertip ortadan kaldıran ve dünyanın en büyük mafyatik, çıkar amaçlı, Amerikan yapımı suç örgütü olan Orta Çağcı gerici AKP’giller’in de, kuyruğuna takıp Meclis’e sürüklediği Molla Necmettin’in oğlu Fatih Hafız’ın Yeniden Refah’ının da; insanlık düşmanı, domuz bağcı canavar katil sürüsü Hizbullah’ın siyâsi temsilcisi HÜDA PAR’ın da ruhiyatı ve zihniyeti aynıdır. Amaçları birdir. AKP’giller’in 21 yıldır kerte kerte aşındırdıkları laik cumhuriyeti tamamen ortadan kaldırmak ve yerine; zaten büyük ölçüde inşa ettikleri kadın düşmanı Orta Çağcı faşist din devletini daha da güçlendirmektir. Ama bu hainler, bu seçimde de kazandık, hedefimize yaklaştık diye erken bayram etmesinler. Bizler bu ülkenin ikinci Kurtuluş Savaşçısı Kurtuluş Partili kadınlar olarak kadınlarımızı bundan 1400 yıl geriye, Orta Çağ’ın kör karanlıklarına götürüp hapsetmelerine izin vermeyeceğiz. ABD-AB emperyalizmine, satılmış yerli para babalarına, Orta Çağcı gericiliğe, Meclis’te çevrimiçi oyun oynayan Amerikancı iktidara ve Amerikancı muhalefete karşı, gerçek laikliğin hayatın her alanında egemen olacağı, demokratik halk iktidarını mutlaka zafere ulaştıracağız. Kadınlarımızın sözde değil, gerçek eşitliğine ve özgürlüğüne giden yolu mutlaka açacağız. Şeriat Orta Çağ’dır. Laiklik kadının özgürlüğüdür. Yeni Sevr’e karşı yaşasın ikinci Kurtuluş Savaşı’mız.”

Gündem - 07:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster