18° Açık

“İSTANBUL’DA ÇALIŞMALARI, 28 MAYIS’TAN SONRA BÜTÜN TÜRKİYE’YE KAZANDIRACAĞIZ”

Gündem - 20 Mayıs 2023 18:49 A A

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Engelliler Haftası Spor Şöleninde; “Hep birlikte Avrupa’nın en büyük şehrini, eşit ve adaletli bir şekilde paylaşabileceğimiz bir süreci var edeceğiz. İstanbul’da çok özenli ve özel çalışmalar yürütüyoruz. Bu özenli ve özel çalışmaları, inşallah 28 Mayıs’tan sonra sizlerin desteğiyle bütün Türkiye’ye hep birlikte kazandıracağız” dedi.

İBB Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü ile kurum iştiraki Spor İstanbul iş birliğinde düzenlenen “Engelliler Haftası Spor Şöleni”, Pendik Çamlık Mahallesi’ndeki Çamlık Spor Tesisleri’nde bugün yapıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da engelli ve engeli bulunmayan öğrencileri kaynaştırmayı hedefleyen etkinlikte çocuklarla buluştu. Programa Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de katıldı.

“EŞİT PAYLAŞABİLECEĞİMİZ BİR SÜRECİ VAR EDECEĞİZ”

İmamoğlu, ellerindeki Türk bayraklarıyla kendisini dinleyen çocuklara ve ailelerine şunları söyledi:

“Hep birlikte mutlu ve huzuru yaşayabilmek için birbirimizin hâlinden anlamamız lazım. Eğer hâlden anlamazsak gerisi zorlaşır. Hâlden anlarsak birbirimize destek olur, birbirimizi anlayışla karşılarız. İnsanların birbirine sevgiyle, anlayışla yaklaşması, gerçekten kurumların da buna özenle çalışması çok önemli. Hep birlikte Avrupa’nın en büyük şehrini, eşit ve adaletli bir şekilde paylaşabileceğimiz bir süreci var edeceğiz. Hepimiz, bu hayatın tadını dolu dolu bu şehirde çıkaracağız. Engelli bireylere sağlanan imkânların düzeyi ilerlemenin, gelişmişliğin, çağdaşlığın en önemli göstergesi. Engelli bireylerin mutlu olmadığı bir toplumda herkesin mutluluğu eksiktir, yarımdır. O bakımdan engelli bireylerin o güzel gülüşlerini, enerjilerini hissetmek, herkese yaşam sevinci verir. Biz kendimizi, işte o zaman sorumluluğunu yerine getirmiş yöneticiler olarak kabul ederiz. Biz, hep bu duyguyla çalışıyoruz.

HAVA ATIŞI İMAMOĞLU’NDAN

Katılımcı çocuklar, konuşmasının ardından İmamoğlu’nun etrafını sardı. İmamoğlu, karma takımlar arasında oynanan basketbol maçının hava atışını yaptı. Tenis, voleybol, basketbol, futbol, badminton, çocuk atletizmi gibi birçok branşta gerçekleştirilen şölende gün boyu çeşitli oyunlar, eğlence ve heyecan dolu etniklikler de yer aldı.

Gündem - 18:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster