20° Açık

İSTANBUL MATBAACILAR SİTESİ’NDE YANGIN: BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, BİR İTFAİYE ERİ YARALANDI

Yurt - 21 Eylül 2023 20:43 A A

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde bulunan Matbaacılar Sitesi’nde çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetti, bir itfaiye eri yaralandı. Çıkış sebebi henüz belli olmayan yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bağcılar 100. Yıl Mahallesi’nde bulunan Matbaacılar Sitesi’ndeki bir iş yerinde bugün akşam üzeri henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Gelen ihbar üzerine olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri, yangını söndürme çalışmalarına başladı. Yaklaşık 1 saat süren çalışma sonunda yangın büyümeden kontrol altına alınıp söndürüldü. Ancak itfaiye ve AFAD ekipleri binada mahsur kalan bir kişinin cansız bedenine ulaştı. Yangında söndürme çalışmalarına katılan bir itfaiye eri ise yaralandı.

VALİLİK: BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİR, YARALANAN İTFAİYE ERİNİN HAYATİ TEHLİKESİ BULUNMAMAKTADIR

İstanbul Valiliği de yangınla ilgili bir açıklama yaptı. Acıklamada, “Bağcılar ilçesi 100. Yıl Mahallesi Matbaacılar Sitesi’nde, içinde kimyasalların bulunduğu iş yerinde çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetmiş, bir itfaiye eri ise yaralanmıştır. Hastaneye kaldırılan itfaiye erinin hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Yangın kontrol altına alınmış olup soğutma çalışmaları devam etmektedir” denildi.

Yurt - 20:43 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster