28° Açık

İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ’NDE TAKLİT DETERJAN VE GIDA ÜRÜNLERİ YAKALANDI

Gündem - 19 Haziran 2023 15:49 A A

İstanbul’un Beylikdüzü ilçesindeki bir sanayi sitesinde düzenlenen operasyonda, yurt dışına pazarlanan çeşitli markalara ait 15 ton sahte deterjan ele geçirildi. Operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı ve ele geçirilen tonlarca sahte ürün İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Yerleşkesi avlusunda sergilendi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte ürünlerin üretimi, depolanması ve satışını engellemek için çalışma başlattı. Teknik ve fiziki takibin ardından polis ekpleri merdiven altı ortamlarda ve sağlıksız koşullarda üretilen, halk sağlığını tehlikeye düşüren, bazı markaların isimleri de kullanılan sahte deterjan ve gıda ürünlerinin yurt dışına ihraç edileceği bilgisine ulaştı. Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi’nde bulunan bir sanayi sitesi içerisinde faaliyet gösteren söz konusu işyerine 17 Haziran’da baskın düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonda K.S. adlı 1 şüpheli gözaltına alındı.

Adreste yapılan aramada 10 bin 779 adet toplamda 15 ton sıvı bulaşık deterjanı, bin 250 adet bulaşık deterjanı etiketi, 15 bin 100 adet 450 gramlarda paket mısır gevreği ele geçirildi. İşyerinde yakalanan şüpheli hakkında “6769 SKM” ve “TCK-186/187” ( Fikri ve sınai mülkiyet hakları ve Bozulmuş veya Değiştirilmiş Gıda veya İlaçların Ticareti Suçu) suçlarından adli işlemler başlatıldı.

Öte yandan, ele geçirilen tonlarca sahte ürün İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Yerleşkesi avlusunda bugün sergilendi.

Gündem - 15:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster