33° Açık

İsrail’den Gazze’deki Hastaneye Kanlı Saldırı

Dünya - 18 Ekim 2023 10:22 A A

İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik düzenlediği saldırıda can kaybının 500’e yükseldiği bildirildi. Saldırı sonrası Filistin üç günlük yas ilan ederken İsrail kanadından yapılan açıklamada, saldırıya ilişkin ellerinde yeterince ayrıntı olmadığı ve bunun Hamas’ın başarısız roket denemelerinden biri olduğunu savunuldu.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’de İsrail’e yönelik başlattığı “Aksa Tufanı” adlı saldırının ardından bölgedeki çatışmalar 11’inci gününde de devam etti.

ABD Başkanı Joe Biden’in bölgeye yapacağı Ortadoğu ziyareti öncesi gerçekleşen son kanlı saldırıda ise İsrail ordusu, Gazze’de el-Ehli Baptist Hastanesi’ni hedef aldı.

Son dakika... İsrail'den Gazze'deki hastaneye kanlı saldırı: En az 500 kişi öldü

EN AZ 500 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Füzenin hedefi olan hastanede bulunan yüzlerce kişi saldırıda hayatını kaybederken Gazze Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, hava saldırısında en az 500 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Ölenler arasında hastaların yanı sıra binaya sığınan yüzlerce kişinin de bulunduğu bildirildi. Çok sayıda insanın ise enkaz altında kaldığı belirtildi.

FİLİSTİN: SAVAŞ SUÇUDUR

Bombalamanın ardından kınama yazısı yayımlayan Filistin Dışişleri Bakanlığı, saldırıyı “savaş suçu” olarak nitelendirdi. Hamas ise açıklamasında, “Bu bir soykırımdır” ifadesini kullandı.

Dünya - 10:22 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster