26° Açık

İsrail, Gazze’de belediye binasını vurdu

Dünya - 9 Nisan 2024 09:17 A A

İsrail, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Megazi Mülteci Kampı’ndaki belediyeye ait ortak hizmetler binasını hedef aldığı saldırısında Belediye Başkanı Hatim Salih el-Gamri ile çok sayıda Filistinliyi öldürdü.

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Megazi Mülteci Kampı’ndaki belediyeye ait ortak hizmetler binasını doğrudan bombalaması sonucu, El-Megazi Belediye Başkanı Hatim Salih el-Gamri ile çok sayıda Filistinlinin öldüğü bildirildi.

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisinden yapılan açıklamada, İsrail savaş uçaklarının El-Megazi Mülteci Kampı’ndaki belediyeye ait ortak hizmetler binasını doğrudan hedef aldığı kaydedildi.

Açıklamada, saldırı sonucu Belediye Başkanı Gamri’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda Filistinlinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı ifade edildi. Hükümetin açıklamasında, ölenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa dileğinde bulunuldu.

Gazze’deki hükümet, İsrail ordusunun El-Megazi Belediye Başkanı Hatim Salih el-Gamri’yi öldürmesini, kaos ve kargaşa ortamı yaratmayı ve insani krizi büyütmeyi amaçlayan bir savaş suçu olarak nitelendirdi.

Dünya - 09:17 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster