33° Açık

İNEGÖL’DE 1 TON 237 KİLOGRAM METAMFETAMİN ELE GEÇİRİLDİ

Gündem - 20 Ekim 2023 14:54 A A

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İnegöl’de yapılan operasyonlarda 1 ton 237 kilogram metamfetamin ele geçirildiğini duyurdu. Yerlikaya, Narkogüç operasyonları kapsamında İstanbul ve İnegöl’de 5, Diyarbakır ve Gaziantep’te ise 8 kişinin yakalandığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul’un Sultanbeyli ve Pendik ilçeleriyle, Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün desteğiyle İnegöl’de yapılan operasyonlarda 1 ton 237 kilogram metamfetamin ele geçirildi” dedi.

Bakan Yerlikaya’nın zehir tacirlerine göz açtırmayacaklarını ve bu kapsamda Garkogüç operasyonlarının artarak devam edeceğini belirterek yaptığı açıklama şöyle:

“Zehir tacirlerine yönelik Narkogüç operasyonları kapsamında İstanbul ve İnegöl’de düzenlenen operasyonlarda 5; Diyarbakır ve Gaziantep’te düzenlenen operasyonda ise 8 şüpheli şahıs yakalandı. Çok büyük miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Aziz milletimiz müsterih olsun, operasyonlarımız artarak devam edecek. Zehir tacirlerine göz açtırmayacağız.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalar kapsamında, Sultanbeyli ve Pendik ilçeleriyle; Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün desteğiyle İnegöl’de yapılan operasyonlarda, 1 ton 237 kg metamfetamin ele geçirildi. 5 şüpheli şahıs yakalandı. Diyarbakır İl Jandarma ve Gaziantep İl Jandarma komutanlıklarımızca bölücü terör örgütünün (BTÖ) finans kaynaklarını engellemek amacıyla Lice kırsalında ve Gaziantep’te Narkogüç operasyonları düzenlendi. 2 ton 650 kilo esrar, 3 milyon 450 bin kök kenevir, 1 milyon 200 bin kök skunk ve121 kg skunk (Gaziantep) ele geçirildi.

Operasyonda 8 şüpheli şahıs yakalandı. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi ve kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerinin her an enselerindeyiz. Başta gençlerimiz olmak üzere halkımızı zehirlemelerine izin vermeyeceğiz.”

Gündem - 14:54 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster