27° Açık

İBB, BÜYÜKADA RESORT OTEL’İ HİZMETE AÇTI…

Gündem - 9 Temmuz 2023 22:20 A A

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükada Resorts Otel’in açılışına katıldı. İmamoğlu, “Biz, burada iyi bir hizmet vermek istiyoruz. Evet, mümkünse bir miktar para kazanmak istiyoruz ama kazandığımız parayla da yine burada sosyal projeler geliştirmek istiyoruz. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’mız üzerinden, tatil yapamayan insanlarımızı, bazen engelli bireylerimizi, bazen bazı seçilen ailelerimizi, şehit ailelerimizi ve onun gibi bir kısım İstanbulluyu da dönem dönem burada misafir etmek istiyoruz” dedi.

İBB iştiraklerinden BELTUR’un iş birliğiyle yapılan Büyükada Otel Resorts Otel bugün hizmete açıldı. Açılışa, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçek ve Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül katıldı. İmamoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, buradan kazanacakları parayla yine sosyal projeler geliştirmek istediklerini; tatil yapamayan vatandaşları, engelli vatandaşları ve şehit aileleri gibi birçok insanı burada misafir etmek istediklerini belirtti. İmamoğlu, şunları söyledi:

“İSTANBUL, DÜNYANIN EN ÖNEMLİ TURİZM DESTİNASYONU OLMAK ZORUNDA:

HIZLA ARTAN NÜFUS VE YAPILAŞMA NEDENİYLE BİRÇOK İMKANI KENARA İTMİŞİZ:

‘BURASI YİNE KAMUYA AİT OLMASI GEREKEN BİR YER’ DEMİŞTİK: 

KAZANDIĞIMIZ PARAYLA YİNE SOSYAL PROJELER GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ: Burada hiçbir şeyden kaçınmadık. Çünkü biz, burada iyi bir hizmet vermek istiyoruz. Evet, mümkünse bir miktar para kazanmak istiyoruz ama kazandığımız parayla da yine burada sosyal projeler geliştirmek istiyoruz. Kimi zaman bir takım, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’mız üzerinden, tatil yapamayan insanlarımızı, bazen engelli bireylerimizi, bazen bazı seçilen ailelerimizi, şehit ailelerimizi ve onun gibi bir kısım İstanbulluyu da dönem dönem burada misafir etmek istiyoruz. O bakımdan, İstanbul’un bu seçkin bölgelerinden birindeki bu oteli, en özenli 58 odası, sıpası, spor merkezi, kendi plajıyla ve sadece otel misafirlerine değil, aynı zamanda dışarıya hizmet edecek olan restoranıyla bugün bitirmenin keyfini yaşıyoruz.

UMARIM YAKIN ZAMANDA BİZ DE PARASINI ÖDEYEREK MİSAFİR OLURUZ: BELTUR’un da başta genel müdürü ve bütün ekibi olarak buraya çok güzel hizmetler sunmasını şimdiden temenni ediyorum. Evet, İstanbul güzel etkinlik alanlarıyla, meydanlarıyla, ormanlarıyla, parklarıyla, kültür hizmetleriyle, konserleriyle, sanat alanlarıyla, tarihi eserlerine, mirasına sahip çıkarak güçlü yolculuğuna devam edecek. Bu şehir, büyük bir değişim ve dönüşüm yaşamıştır. Bu değişim ve dönüşüm, artık İstanbulluların geçmişte gördükleriyle alakası olmayan çok daha iyisini, çok daha güzelini, çok daha güçlüsünü talep eder durumda olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda, İstanbul bu seviyeye kavuştuğu için biz de mutluyuz. İstanbullunun mutluluğunu yaptığımız araştırmalarda ve incelemelerde görmek de bizi ziyadesiyle onurlandırıyor ve açıkçası bundan sonra ortaya koyacağımız becerilerimize de motivasyon kaynağı oluyor. Umut ederim en yakın zamanda burada misafir oluruz. Tabii parasını ödeyerek kalırız. İstanbulluları davet ediyoruz, turistleri davet ediyoruz. Turizm acenteleri Adalar’ın tadına varılmalı dendiğinde ilk adreslerden birisi olacağına da yürekten inanıyorum. Büyükada BELTUR Oteli’miz, havuzumuz, çok güzel plajımız, oyun alanlarımız; amfisinden, tiyatrosundan tutun da çok şık restoranıyla beraber tesisimiz hem Büyükada’ya, Adalar’a ve aynı zamanda İstanbul’umuza hayırlı ve uğurlu olsun.”

Gündem - 22:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster