20° Açık

Hava Durumu, 29 Ağustos-31 Ağustos’a Dikkat!

Gündem - 25 Ağustos 2023 12:00 A A

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yerini Afrika-Basra sıcaklarına bırakacak. Hava Forum, Twitter hesabından 29-31 Ağustos tarihlerine dikkat çekere Afrika ve Basra ‘karışımı’ sıcaklığın bunaltacağını ifade etti.

Türkiye geçen haftalarda Eyyam-ı Bahur ve Basra sıcaklıklarıyla adeta kavrulmuştu. Kavurucu sıcaklıklarının ardından serin hava etkili olmuş ve sıcaklıklar 10 derece birden düşmüştü. Ancak sıcak hava dalgası yeniden kapıda.

Hava Forum, Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla 29 Ağustos ve 31 Ağustos tarihlerine dikkat çekti. Yapılan paylaşımda “Ay sonunda beklediğimiz Afrika ve Basra sıcak hava karışımı ülkemize doğru yola çıktı. 29-31 Ağustos civarı bunalacağız…” ifadeleri yer aldı.

Image

“Sıcaklık mevsim normallerinin 3-6 derece üzerinde seyredecek”

Meteoroloji ise “Hava sıcaklıklarının, önümüzdeki hafta başına kadar Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Özellikle denize kıyısı olan illerimizde, yüksek nem ile birlikte hissedilen sıcaklıkların daha fazla olacağı tahmin ediliyor” açıklamasını gerçekleştirmişti.

Öte yandan meteoroloji bugün (25 Ağustos) ise Karadeniz için şiddetli yağış uyarısında bulundu. apora göre; Giresun, Artvin, Rize, Trabzon, Ardahan ve Kars’ta sağanak beklenirken, Marmara’nın batısı için kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı.

Gündem - 12:00 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster