27° Açık

Hablemitoğlu Sanığı Kaçtı! Ankara Adliyesi Karıştı

Gündem - 6 Temmuz 2023 21:32 A A

Hablemitoğlu cinayeti davası kapsamında MİT operasyonuyla Ukrayna’dan Türkiye’ye getirilen Nuri Gökhan Bozkır ortadan kayboldu. 19 Mayıs’ta Hablemitoğlu davasından tahliye edilen Bozkır’a 27 Mayıs’taki Soğan TIR’ları davasından tutuklama kararı verilmişti.

Necip Hablemitoğlu suikastı kapsamında kırmızı bültenle aranırken MİT operasyonuyla Ukrayna’dan getirilen eski yüzbaşı Nuri Gökhan Bozkır ortadan kayboldu.

Hablemitoğlu suikastı sanıkları arasında yer alan Nuri Gökhan Bozkır Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kaçma şüphesi olmadığı gerekçesiyle tahliye edilmişti.

Bozkır Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ‘Soğan Tırları’ davasında hapis cezasına çarptırılınca kayıplara karıştı.

Bozkır’ın kayıplara karışması Ankara Adliyesini karıştırdı. Mahkemenin verdiği tahliye kararının yerinde olmadığı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir kez daha tartışma konusu oldu.

halktv.com.tr’nin ulaştığı Bozkır’a yakın kaynaklar Bozkır’ın, ‘Ölsem de kaçacağım’ şeklinde cümleler kurduğunu ifade etti.

Avukatı: En son Hablemitoğlu’nun duruşmasında gördüm

Gökhan Nuri Bozkır’ın Avukatı Mehmet Şerif Felekoğlu, müvekkilinin durumuna ilişkin Halktv.com.tr’ye şu açıklamayı yaptı “Ben de en son, bir önceki Hablemitoğlu duruşmasında gördüm. O duruşmaya fiziken katılmıştı. Tahliye öncesi görüştüğümüzde, çocuklarının yanına gideceğini söyledi. O duruşmada tahliye oldu. Bir daha da görmedim. Hablemitoğlu duruşmasında bir hafta sonra da Urfa’da yargılandığı davanın duruşması oldu. Avukatları olarak biz o duruşmaya katıldık. Ancak Nuri Bey, Urfa’daki davanın duruşmasına katılmadı. O davada ceza aldı ve hakkında tutuklama kararı çıktı” diye konuştu.

Av. Felekoğlu, Nuri Gökhan Bozkır’ın evli olduğunu, eşi ve oğlunun da Ankara’da yaşadığını söyledi.

Sanıkların tahliyesine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etmişti. Başsavcılık adına tahliyelere itiraz eden davanın savcısı Zafer Ergün; tutuklu sanıklar Nuri Gökhan Bozkır ile Levent Göktaş’ın yeniden yurt dışına kaçabileceklerine dair kuvvetli şüpheler bulunduğunu belirterek tekrar tutuklanmalarını istemişti. Ancak bu itiraz reddedilmişti.

Gündem - 21:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster