20° Açık

FENERBAHÇE’DEN MENFAAT SAĞLAYAN BİRİLERİ ADAY OLURSA, ADAY OLACAĞIMI SÖYLEDİM”

Gündem - 24 Haziran 2023 00:26 A A

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulüp yönetiminin son 5 senedir güçsüz olduğunu iddia ederek, “Ali Bey’in şahsıyla bu yürümez. Hiç kimse çıkmazsa ben adayım. Bu böyle biline. Herkes haddini bilsin” dedi. Yıldırım, soru üzerine sözlerine açıklık getirerek, “Aday çıkmazsa, aday olurum diye bir şey demedim. ‘Sen güvenoyu al devam et. Bu sana güç verecektir. İçerdeki insanları da değiştirirsen seni rahatlatır’ dedim. ‘Aksi halde sıkıntı yaşarsın’ dedim. Fenerbahçe’ye FETÖ’cü, hocacı, Fenerbahçe’den menfaat sağlayan birileri aday olursa, aday olacağımı söyledim. Kongre kararı aldığında, kimse aday olmazsa olurum. Genç biri gelirse de çekilirim” ifadelerini kullandı.

Eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün eski Hukuk İşlerinden Sorumlu As Başkanı Şekip Mosturoğlu ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Yıldırım, sarı lacivertli takımın gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Aday çıkmaması durumunda aday olacağını açıklayan Aziz Yıldırım, “Ali Bey ya bir kongre yap ya da bu konuyu kapat. Ya yarın bir kongre yap ya da bu konuyu kapat. Ama bir aday çıksın kongre yaparım jestlerinden de kendini kurtar. Böyle hem Fenerbahçe’yi hem kendini küçültüyorsun. Hiç kimse çıkmazsa ben adayım. Bu böyle biline. Herkes haddini bilsin” dedi.

Aziz Yıldırım, basın toplantısında Fenerbahçe’nin 5 yıldızlı logosunu kullanmayı tercih etti. “Ben 5 yıl önceki kongreden sonra, Fenerbahçe’yle ilişkimi keserek yeni bir hayat kurdum” diyen Aziz Yıldırım şunları söyledi:

“ALİ BEY İLE BU İŞ YÜRÜMEZ

KONGREDE YAPILAN KONUŞMALAR BİZİ ÜZDÜ

OLAĞANÜSTÜ KONGRE YAP DEME SEBEBİM SEÇİM DEĞİLDİ

HİÇ KİMSE ÇIKMAZSA BEN ADAYIM

FORBES ‘AZİZ’İN MUCİZESİ’ YAZDI

TÜM MAL VARLIKLARINI ALACAĞIM, FENERBAHÇE’NİN BORCU SIFIRLANACAK

FENERBAHÇE RUHU GELİŞSİN DİYE YAPTIK

BU KULÜP ŞAHISLARIN DEĞİLDİR

NAMUSUM, ŞEREFİM ÜSTÜNE ÖDEYECEĞİM

3 MİLYAR TL BORÇ BIRAKTIM, ŞU AN 7.6 MİLYAR TL

FENERBAHÇE, KOÇSPOR OLDU

TELEVİZYON SKORU YANLIŞ YAZIYOR DİYORUM

GÖNLÜMDEN GEÇEN ADAY MURAT ÜLKER

FERİT ŞAHENK ADAY OLURSA DESTEKLERİM

FENERBAHÇE BAŞKANSIZ KALMAZ

ARDA’YI, FERDİ’Yİ TUT

FENERBAHÇE RUHUNU KAYBEDİYORUZ

AZİZ YILDIRIM’IN ADI TEMİNATTIR

Aziz Yıldırım, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım’ın soruları üzerine yaptığı açıklamalar ise şöyle:

“BENİ MALİ KONULARLA SUÇLAYAMAZSINIZ: Beni her şeyde suçlayabilirsiniz. Ama mali konularda suçlayamazsınız. Fenerbahçe’yi aldığımda 16 milyon dolar bütçesi vardı. 250 milyon dolar bütçe yaptım. Bizi maddi olarak kim suçlarsa, alnını karışlarım. Sevgili Fenerbahçeliler, bölünmeyin, bir tane Fenerbahçe var. Birlik olun. Fenerbahçe yenilmez bir büyüklüktür. Bugün içinde bulunduğumuz koşullar süreklilik arz etmeyen, gelip geçici bir durumdur. Tarihimiz karanlıktan aydınlığa çıktığımız, önümüze konan engelleri birlikte paramparça ettiğimiz anlarla doldur. Tarihimizden gelen, Fenerbahçe yenilmez inancı, bir gerçektir. Bu gerçek ancak birlik ve beraberlikle gerçekleşecektir.

ADAY OLURUM DEMEDİM AMA..: Aday çıkmazsa, aday olurum diye bir şey demedim. ‘Sen güvenoyu al devam et. Bu sana güç verecektir. İçerdeki insanları da değiştirirsen seni rahatlatır’ dedim. ‘Aksi halde sıkıntı yaşarsın’ dedim. Fenerbahçe’ye FETÖ’cü, hocacı, Fenerbahçe’den menfaat sağlayan birileri aday olursa, aday olacağımı söyledim. Kongre kararı aldığında, kimse aday olmazsa olurum. Genç biri gelirse de çekilirim.

NİHAT ÖZDEMİR İLE NİYE KAVGA EDİYORSUN?: Nihat Özdemir kimdir? En az 15 yıl Fenerbahçe’de ikinci başkandı. Sonra TFF Başkanı oldu. Sen niye Nihat Özdemir ile kavga ediyorsun? 6 yıl beraber yöneticilik yaptınız, 3 Temmuz’da mücadele ettiniz. Nihat Bey ile iletişiminiz başka olmalı. Nihat Bey hata yapsa da konuşacaksın. Adama saldırırsan o da hiçbir şeye karışmaz, şikayet ettiklerini düzeltemezsin.

KADIKÖY RUHUNU NEDEN KAYBETTİ?: Yenildiğimiz için kaybettik. Galatasaray ile oynadığımızda, soyunma odasına indiğimizde ‘bugün bayramımız’ derdik. Oyuncuları motive etmek için bunu söylerdik. Bir hafta önceden başlardık konuşmaya. Gereken neyse yapardık. Herkes o maça konsantre oluyordu ve yenilmiyorduk. Gelen de titriyordu. Galatasaray’da oynayan ve futbolu bırakan bir kardeşimiz yanıma geldi. ‘Abi zamanında Kadıköy’e geldiğimizde Alex’i Anelka’yı gördüğümüzde ayaklarımız titrerdi. Mağlup olacağımızı kabul edip sahaya çıkardık. Ama şimdi rahatız’ dedi. Bunları kaybettik. 3 tane yiyoruz, seyirciden tepki yok! Çıkıp gidiyorlar. Birlik ve beraberlik yok. Stada kimin girdiği belli değil. Fenerbahçe’yi sevenler yok. Her yerden getiriyorlar.

BU KADAR BAŞARISIZ BEKLEMİYORDUM: Bu kadar başarısız bir Ali Koç beklemiyordum. Yanımızdakiler ‘Başkan üzülmeyelim, belki de çok iyi şeyler yapar. O zaman daha çok seviniriz’ dediler. Bu kötü gidişin sebebi tek adamlık. Camia bölündü. İnşallah bu sene toparlarlar. Birlik ve beraberlik lazım. Bir de iyi transferler yapmaları lazım

OBRADOVIC İLE ANISI: Zeljko Obradovic ile ilişkimiz çok başka noktalardaydı. Hayat tarzımız ve yaşayışlarımız benziyordu. İspanya’da Baskonia’da 35 sayı fark yedik. Oyuncularla kavga etmiş, istifa etmiş. Ozan Balaban aradı ‘Kıyamet kopuyor’ dedi. ‘Boşver’ dedim. Baskonia Başkanı, Obradovic’i zor tutmuş. Herkese bağırıyormuş. İstanbul’a geldiler, otelde görüştük. ‘Oynamıyorlar, para alıyorlar, sizin yüzünüze nasıl bakacağım?’ dedi. Menajerini çağırdım ve 3 sene sözleşmesini uzattık, şaşırdı. 5 dakika sözleşme imzaladık, sonra Mahmut Uslu ile sabaha kadar muhabbet. Hala konuşuyoruz, görüşüyoruz.

NELER OLMUŞTU?

Aziz Yıldırım geçen hafta mevcut Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a güven tazelemesi için olağanüstü genel kurula gitme çağrısı yapmıştı. Bu çağrı üzerine Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçen hafta düzenlenen olağan mali genel kurulda, Aziz Yıldırım’a ‘Ya aday olun ya da karşımızdan çekilin’ sözleriyle yüklenmişti.

Gündem - 00:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster