20° Az bulutlu

FAİK ÖZTRAK: BU, İĞNEDEN İPLİĞE HER ŞEYE MİSLİYLE YANSIYACAK. ÇAKMA EKONOMİST MİLLETE ÇAY KAŞIĞIYLA VERDİĞİNİ KEPÇEYLE ALIYOR

Gündem - 16 Temmuz 2023 21:18 A A

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, akaryakıta yapılan rekor ÖTV artışı için; “Sarayın rasyonel politika dediği, zulüm çıktı. Erdoğan ÖTV’yi artırma yetkisini ilk olarak akaryakıtta kullanırken ne izan ne de insaf dinledi. Bu, iğneden ipliğe her şeye misliyle yansıyacak. Enflasyon daha azacak. Çakma ekonomist millete çay kaşığıyla verdiğini kepçeyle alıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın benzin ve motorinde ÖTV’yi artıran ve KDV’si ile birlikte akaryakıt litresinin 6 TL artmasına yol açan kararı dün gece yürürlüğe girdi. Akaryakıtta litrede 6 TL’lik artışın, nakliye maliyeti nedeniyle çok geniş bir yelpazede zam olarak dönmesi bekleniyor.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da akaryakıta gelen ÖTV zammını bugün Twitter hesabından değerlendirdi. Öztrak’ın açıklaması şöyle:

“Sarayın rasyonel politika dediği, zulüm çıktı. Erdoğan ÖTV’yi artırma yetkisini ilk olarak akaryakıtta kullanırken ne izan ne de insaf dinledi. Bu, iğneden ipliğe her şeye misliyle yansıyacak. Enflasyon daha azacak. Çakma ekonomist millete çay kaşığıyla verdiğini kepçeyle alıyor.”

Gündem - 21:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster