20° Açık

ERDOĞAN’IN AFİŞİNE BIYIK ÇİZDİĞİ İÇİN TUTUKLANAN 16 YAŞINDAKİ M.K.’NİN BABASI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI: BU ÇOCUK 16 YAŞINDA

Gündem - 11 Haziran 2023 17:19 A A

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür ve Mersin Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer ile seçim sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın afişine bıyık çizen ve bu nedenle tutuklanan 16 yaşındaki M.K.’nın ailesini ziyaret etti. Başarır, ziyarette aileye şunları söyledi:

“Olacak şey değil. 16 yaşındaki bir çocuktan intikam alıyorlar. Bir sefer, bu çocuğun yatarı yok. İki, Adalet Bakanlığı’ndan izin alınması gereken bir suç. Biz pazartesi günü bir açıklama yapacağız, derhal evladımızın serbest bırakılmasını isteyeceğiz. Türkiye’de değişmeyen tek şey hukuksuzluk. Tek şey hukuksuzluk, olmaz ki bu. Utanıyorum artık. Ne istiyorsunuz ya? Daha bu çocuğun cezai ehliyeti olup olmadığı belli değil. Bir gün yatarı yok.”

M.K.’nın babası da Başarır’a “Çocuk reşit olsa, 20-21 yaşında olsa diyeceğim ki ‘Oğlum bazı hareketlerinin bedelleri vardır, onları ödeyeceksin’. Ama bu çocuk 16 yaşında” diye konuştu. Baba, konuşurken gözyaşlarını tutamadı.

Başarır, “Sen koskoca Cumhurbaşkanısın, o 16 yaşında hayatının baharında bir çocuk” dedi.

Gündem - 17:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster