33° Açık

Erdoğan: Seçimin ilk turda bitip bitmediğini bilmiyoruz

Genel - 15 Mayıs 2023 03:48 A A

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sonuçları belli olmadan AKP Genel Merkezi’nde balkon konuşması yaptı. Erdoğan açıklamasında “Seçim sistemimizin ilk turda bitip bitmediğini bilmiyoruz.” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

Birileri mutfakta biz de balkonda. Ekranları başında bizleri izleyen vatandaşlarım, Ülkemiz 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır. Henüz kesin sonuçlar belli olmamakla beraber açık ara önde bulunuyoruz. Hem yurt içi oyları gayri resmi sonuçlarının belli olmasının hem de yurt dışı oylarının vakit alacağı anlaşılıyor.

“SEÇİMİN İKİNİCİ  TURA KALIP KALMADIĞINI BİLMİYORUZ”

En yakın rakibimize şimdiden 2 milyon 600 bin civarında fark attık. Kesin sonuçların çıkmasıyla bu rakamın çok daha yükseleceğine inanıyorum. Seçim sistemimizin ilk turda bitip bitmediğini bilmiyoruz. Eğer milletimizin kararı cumhurbaşkanlığı seçiminin tamamlandığını gösteriyorsa. Şayet milletimiz tercihini seçimin ikinci tura kalması yönünde yaptıysa onun da başımızın üstünde yeri biz yüzde 50’in üzerinde bir oy oranıyla bu tutu bitireceğimize inanıyoruz. Zira yurt dışı oylar tamimiyle ülkemize intikal etmiş değil sayımları devam ediyor.

Genel - 03:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster