28° Parçalı az bulutlu

Dünya şokta! İsrail Gazze’yi vurmaya başladı

Dünya - 8 Ekim 2023 10:55 A A

İsrail ve Filistin arasındaki gerilim tırmanıyor. İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerini bombaladı. İsrail ordusu, ülkeye sızmaya çalışanların tespit edildiğini duyurdu. İsrail Başbakanı Netanyahu, tüm askeri güçlerini kullanacaklarını belirterek Gazze sakinlerinin bölgeden çıkmasını istedi. İşte son gelişmeler…

İşgalci İsrail sivil yerleşim yerlerini vuruyor: Çok sayıda Gazzeli  hayatını kaybetti | Ortadoğu Haberleri

İsrail, Gazze’ye yönelik saldırılarını gece de sürdürdü. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Gazze kentinin batısında Filistinli gruplara ait askeri bir nokta ile Beyt Hanun beldesi ve Gazze’nin güney ve orta kesiminde evleri ve kamu kurumlarına ait binaları bombaladı.

Hedef alınan noktalar arasında Hamas’ın Gazze’deki yetkilisi Yahya es-Sinvar’ın En-Nasr semtindeki ofisi, Filistin Stadyumu, Gazze’deki “İslam Milli Bankası”, “Üretim Bankası” ve Çalışma Başkanlığı binaları yer aldı.

Saldırıda, Gazze’nin batısındaki El-Cela Caddesi’nde, içinde bazı hukuk büroları ve ofislerin de yer aldığı 14 katlı “Vatan” apartmanı da bombalandı. Saldırıda apartman yıkılırken çevresindeki binalar da zarar gördü. Bu, saldırılarda bombalanan ikinci 14 katlı apartman oldu.

İsrail uçakları Gazze'yi vuruyor! - Timeturk Haber

İsrail uçakları ayrıca Hamas Siyasi Büro Sekreteri Kemal Ebu Avn ile Siyasi Büro üyelerinden Isam ed-Daalis, Nizar Avadallah, Mahmud ez-Zehhar ve hareketin yöneticilerinden Isam es-Serrac’ın evlerine de hava saldırısı düzenledi.

Dünya - 10:55 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster