20° Açık

Dilan Polat ve eşi Engin Polat gözaltına alındı

Gündem - 1 Kasım 2023 08:29 A A

İstanbul’da daha önce haklarında soruşturma açılan ve şirketlerinde arama yapılan Dilan Polat ve Engin Polat çifti gözaltına alındı. Polat çifti dahil 30 kişi hakkında daha gözaltı kararı verildi.Gözaltı listesinde yabancı uyruklu kişilerin de olduğu belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ikametlerinde gözaltına alınan Polat çifti ve beraberindekiler, işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne getirildi.

Polat çifti ile birlikte gözaltına alınan Sıla Doğu, Kürşat Polat ve Ahmet Gün, Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

AĞIREL: GÖZALTI LİSTESİNDE YABANCI UYRUKLU KİŞİLER DE VAR

Gelişmenin ardından X hesabından bir paylaşımda bulunan Cumhuriyet yazarı ve gazeteci Murat Ağırel, “Engin Polat ve Dilan Polat dahil 30 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş. Gözaltı listesinde yabancı uyruklu kişilerin de olduğu belirtildi. Bu akşam yayına girmeden edindiğim bilgiye göre raporlar daha tamamlanmamıştı. Umarım MASAK ve Vergi Müfettişlerinin raporu tamamlanmıştır. Ayrıntıları öğreneceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Cumhuriyet.com.tr

Gündem - 08:29 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster