27° Açık

CHP’ye Sürpriz Genel Başkan Adayı

Gündem - 15 Eylül 2023 09:24 A A

CHP’de bugün Genel Başkanlığa adaylığını açıklaması beklenen sürpriz isimle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Felsefe okuyan isim, aynı zamanda gazetecilik geçmişine sahip.

Eski CHP Parti Meclisi üyesi Prof. Dr. Örsan K. Öymen, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinden sonra, CHP’nin 2023 kongre ve kurultay sürecinden önce, “CHP’de devrim Türkiye’de devrim” mottosuyla CHP İlke ve Demokrasi Hareketi’nin kurulmasına öncülük etmişti.

Gazeteci Fatih Altaylı dün “eski bir CHP Genel Başkanı’nın ailesinden bir isim” diyerek CHP’deki adaylık yarışında sürpriz bir ismin gündeme geleceğini duyurmuştu. Sürpriz adayın kamuoyu tarafından da tanınan saygın bir isim olduğunu belirten Fatih Altaylı “Kendisini siyaset sahnesinde ilk defa göreceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

SÜRPRİZ GENEL BAŞKAN ADAYI

CHP eski Parti Meclisi Üyesi gazeteci Örsan Öymen, bugün CHP Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyek.

Öymen yaptığı açıklamada, “KAMUOYUNA DUYURU: 15 Eylül 2023 tarihinde Cuma günü CHP’deki Kurultay sürecine yönelik CHP Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyeceğim. (Not: Tarih ve yerle ilgili kararı geçen hafta aldık, ilgili yazışmaları geçen hafta ve dün gerçekleştirdik)” ifadelerini kullanmıştı.

ÖRSAN KUNTER ÖYMEN KİMDİR?

Peki bu sürpriz genel başkan adayı kim? Örsan Kunter Öymen’dir. 1965 yılında Ankara’da doğdu.

Öymen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Felsefe bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını New York Üniversitesi’nde Felsefe alanında, doktorasını da ODTÜ Felsefe alanında yaptı.

Öymen, akademik kariyerinin yanı sıra, gazetecilik ve siyaset alanında da aktif görevler aldı. 1990’lı yıllarda, “Cumhuriyet” ve “Milliyet” gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2002-2007 yılları arasında CHP’den İstanbul milletvekili olarak görev yaptı.

Örsan Kunter Öymen aynı zamanda profesör.

https://x.com/orsanoymen1965/status/1701664057864962336?s=20

 

Gündem - 09:24 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster