20° Açık

CHP Pehlivan İçin Devrede!

Gündem - 2 Ağustos 2023 21:20 A A

Gazeteci Barış Pehlivan, daha önce 3 yıl 9 ay ceza aldığı davayla ilgili yeniden cezaevine gireceğini duyurmuştur. Tutuklama kararını durdurmaya yönelik CHP yönetimi de harekete geçti.

Libya’da yaşamını yitirdikten sonra Manisa’da toprağa verilen MİT görevlisinin cenazesiyle ilgili haber nedeniyle 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan gazeteci Barış Pehlivan yeniden hapse girecek.

Pehlivan süreci köşe yazısında daha önce 3 yıl 9 ay ceza aldığı ve cezaevinde 6 ay kaldıktan sonra tahliye edildiği davayla ilgili yeniden cezaevine gireceğini duyurdu. Barış Pehlivan, ‘denetimli serbestlik’le çıkmasının şartlarından birinin hakkında yeni bir dava açılmaması olduğunu ancak açılan bir dava nedeniyle 8 ay ceza aldığını ve 15 Ağustos’ta teslim olacağını belirtti.

Gazeteci Barış Pehlivan’ın tutuklanması kararına pek çok gazeteci ve basın kuruluşundan tepki geldi. Karar ilişkin CHP Yönetiminden de bir hamle geldi. Gazeteci Barış Terkoğlu Halk TV ekranlarında yeni bir gelişmeyi paylaştı.

Terkoğlu, “CHP kurmayları Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde 6 kişilik bir milletvekili grubu görevlendirmiş durumda. Bu grup önümüzdeki hafta çarşamba günü Adalat Bakanı ile görüşmek için randevu almışlar. Bu konu hakkında CHP’nin 6 milletvekili Adalet Bakanıyla görüşecekler” ifadelerini kullandı.

CHP heyetinde yer alacak isimler, Ali Mahir Başarır, Gökçe Gökçen, Umut Akdoğan, Deniz Yücel, Cumhur Uzun ve Gizem Özcan.

Barış Pehlivan: Kimseyi öldürmedim, kimseye tecavüz etmedim, uyuşturucu satmadım, yeniden cezaevine giriyorum

Kaynak:Halktv.com.tr

Gündem - 21:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster