18° Açık

CHP kulislerinde 4 ismin adaylığı kesin, 2 isim değişebilir

Gündem - 10 Eylül 2023 15:15 A A

Kasım ayında yapılacak olağan kurultayına hazırlık yapan CHP’de bir diğer gündem ise 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler… CHP’de 4 ismin yeniden adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. CHP kulislerinde değişme olasılığı olan adayların listesi de konuşuluyor. İşte o isimler…

Cumhuriyet Gazetesi’nden Aytunç Ürkmez‘in haberine göre, CHP’de adaylığına kesin gözüyle bakılan dört belediye başkanı bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yeniden aday olmaları kesin gibi.

DEĞİŞMESİ GÜNDEMDE OLAN İSİMLER

Kulislere göre, değişmesi güçlü olasılık olarak Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak öne çıkıyor. Büyükşehir olan Antalya’da adaylık için iki isim gündemde. Mevcut başkan Muhittin Böcek’in yanı sıra CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da bu makama adaylık istediği biliniyor.

HEDEF İYİ PARTİ’NİN KAYBETTİĞİ İLLER

CHP ayrıca geçen yerel seçimlerde az farkla ya da işbirliği nedeniyle İYİ Parti’nin kaybettiği illere de odaklanmış durumda. Özellikle Balıkesir, Bursa ve Denizli gibi büyükşehirlerde genel seçimlerde muhalefetin toplam oyunun iktidar blokunun üzerinde çıkmasını fırsata çevirmek istiyor.

Gündem - 15:15 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster