30° Parçalı az bulutlu

CHP Genel Merkezinde Son Durum

Gündem - 30 Mayıs 2023 11:06 A A

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçim sonuçlarının belli olması sonra; CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gece saatlerinde Millet İttifakı liderleri, İstanbul ve Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile görüşmeler gerçekleştirdi. MYK kurmaylarıyla da değerlendirmeler yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun belirli kararlar aldığı iddia edildi.

“Seçim akşamı Kılıçdaroğlu’nun kaybettiği anlaşıldıktan sonra CHP Genel Merkezi’nde Kılıçdaroğlu önce üçlü bir toplantı yaptı. Toplantıda Ekrem İmamoğlu ve Mansur yavaş toplantıya katıldı. Genel Başkan ve iki belediye başkanı üçlü bir değerlendirme yaptı. Bu değerlendirmede nasıl bir kanaate varıldığını bilmiyoruz fakat toplantı yapıldığını biliyoruz.

Yerel seçimlere yine ittifak içinde gidilmesi gerektiği kararı alındı”

Millet İttifakı liderleri CHP ile görüşme yaptı. Yerel seçimlere ittifak ile gidilecek böyle bir karar alındı. İttifak liderleri yerel seçimlere yine ittifak içinde gidilmesi gerektiğinin kararını vermiş durumdalar.

Kılıçdaroğlu MYK’yı toplantıya çağırdı ve uzun sürem değerlendirmeler yapıldı. Bazı MYK üyeleri ‘sizin elinizi rahatlatmak için bizler görevlerimizden istifa edebiliriz, toplu da istifa edebiliriz’ diye öneriler götürdüler. Kılıçdaroğlu bunun doğru olmayacağını ifade etti. Bu istifaların erken olduğunu ve partinin başarısız gibi gösterileceği gibi sonuçlar doğurabileceği değerlendirmesi yapıldı. İstifalar olmadı.

Kılıçdaroğlu bazı MYK üyelerini değiştirebilir. Parti tüzüğüne göre Genel Başkanın parti meclisinden istediği kişileri MYK’ya alma yetkisi var. Bu bakımdan MYK üyelerinin  bir kaçını  değiştirerek yerel seçimlere gidileceği gelen bilgiler arasında.

Gündem - 11:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster