18° Açık

Canan Karatay’dan Uyarı! Bu Besin Kelliğe Neden Oluyor!

Sağlık - 28 Eylül 2023 08:23 A A

Sağlıklı beslenmenin yanı sıra hastalıklara ilişkin yaptığı ezber bozan açıklamalarla da gündem olan Prof. Dr. Canan Karatay saç dökülmesi sorununa değindi. Uzman isim, sağlıklı beslenmenin bir yaşam biçimi olduğunu vurguladı ve bilhassa erkeklerde saç dökülmesine neden olan besine karşı uyardı.

İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, yine büyük yankı uyandıran bir açıklamada bulundu. Bu sefer erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesine dikkat çeken uzman, belirli bir besinin saç dökülmesine neden olabileceğini ifade etti.

EZBER BOZAN AÇIKLAMA

Canan Karatay'dan çarpıcı uyarı! Meğer yanlış biliyormuşuz, böyle  görünüyorsa sakın yemeyin - Sağlık Haberleri

Kelliğin genetik olmadığını vurgulayarak ezber bozan açıklamalarına bir yenisini daha ekleyen Prof. Dr. Canan Karatay, “Kellik insülin yüksekliğiyle alakalıdır. Kellik D vitamini eksikliği ve Omega 3 eksikliğiyle alakalıdır” ifadelerini kullandı.

İnsülin yüksekliği olan erkeklerde alınlarının açılmaya başlayacağını söyleyen Uzman isim sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu tamamen bilimseldir kitabımda anlatıyorum. Erkekler pilava çok meraklı oturup da devamlı pilav yemesinler. Pilav lezzetli olabilir ama saç dökülmesinin temel sebebidir. Çünkü; insilünü yükseltir.”

yagsiz-pirinc-lapasi.jpg

Uzman isim saç dökülmesi sorunundan muzdarip kişiler için ise şu tavsiyeyi verdi: “Erkekler bol bol terayağ, bol bol zeytinyağ ve omega 3 alsınlar. Bol bol D vitamini takviyesi yapsınlar ve B 12’lerine baksınlar bütün bunlar birden bire olmaz. Gençlerde daha çabuk olabilir ama sabırla o göbek gittikten sonra saç çıkmaya başlıyor. Saçınızın çıkmasını istiyorsanız cildinize iyi bakın, bol bol güneş banyosu yapın”

 

Sağlık - 08:23 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster