20° Açık

ÇAĞDAŞ GAZETECİLER DERNEĞİ: MERDAN YANARDAĞ, BİR AN ÖNCE SERBEST BIRAKILMALIDIR”

Gündem - 26 Haziran 2023 22:36 A A

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın gözaltına alınmasına “Gazeteci Merdan Yanardağ, terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla gözaltına alınmıştır… Anayasaya göre herkesin düşünce ve kanaatlerini sözle açıklama ve yayma hakkına sahip olduğu unutulmamalı, Merdan Yanardağ, bir an önce serbest bırakılmalıdır” diye tepki gösterdi.

ÇGD; katıldığı programda silahlı terör örgütü PKK/KCK’nın elebaşı Abdullah Öcalan ile ilgili sözleri nedeniyle Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın bugün gözaltına alınmasına tepki gösterdi. ÇGD’nin, Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Gazeteci Merdan Yanardağ, terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla gözaltına alınmıştır. Sosyal medyadaki linç kampanyası ardından verilen gözaltı kararının hukuki gerekçeleri kamuoyuna açıkça anlatılmalıdır.

Anayasaya göre herkesin düşünce ve kanaatlerini sözle açıklama ve yayma hakkına sahip olduğu unutulmamalı, Merdan Yanardağ, bir an önce serbest bırakılmalıdır.”

Gündem - 22:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster