26° Açık

Bizi bu duruma düşürenleri affetmeyeceğiz

Gündem - 26 Mayıs 2024 21:35 A A

Türkiye’nin dört bir yanından CHP’nin çağrısıyla Ankara’ya gelen emekliler, “Açız, bizi bu duruma getirenleri affetmeyeceğiz” diye haykırdı. Tandoğan Meydanı’nda düzenlenen Büyük Emekli Mitingi’nde konuşan CHP Lideri Özgür Özel ise “31 Mart’ta sarı kart gösterdiğiniz iktidara ilk sandıkta kırmızı kart gösterin” dedi ve iktidara, “Elinizi emeklinin, yoksulun cebinden çekin” diye seslendi

Türkiye’nin dört bir yanından CHP’nin çağrısı ile Ankara Tandoğan meydanında bir araya gelen emekliler, sefalet ücretine isyan etti. İktidarın ekonomi politikalarının kendilerini bir ekmeğe dahi muhtaç haline getirdiğini ifade eden emekliler, “Açız” diye haykırdı. Yıllarca çalışıp hak ettikleri emeklilik hayatını yaşayamadıklarını belirten ve halen çalışmak zorunda olduklarını kaydeden emekliler, “Bizi bu duruma getirenleri affetmeyeceğiz” dedi.

Türkiye’nin 81 ilinden Ankara’ya gelen emekliler, erken saatlerden itibaren Tandoğan meydanını doldurdu. Haklarını aramak sokağa çıkan emekliler, iktidar tarafından yok sayılmaktan şikayetçi olduklarını belirtti. Yoğun katılım ile gerçekleşen Büyük Emekli Mitingi’nde sık sık, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganları atıldı. CHP Lideri Özgür Özel ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da mitinge katılarak emeklilere destek verdi.

Gündem - 21:35 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster