21° Açık

BİLECİK BELEDİYESİ BOŞ ARAZİSİNE KABAK TOHUMU EKTİ

Yurt - 13 Haziran 2023 13:17 A A

Bilecik Belediyesi, Pelitözü Mahallesi’nde belediyeye ait tarım arazisine kabak tohumu ekti. Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı da ekim yapılan alanda incelemelerde bulundu.

Bilecik Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü çalışanları tarafından sürüm ve hazırlama işlemi yapılan Pelitözü Mahallesi’ndeki araziye kabak tohumu ekildi. Tohumları toprakla buluşturan Başkanvekili Subaşı, çalışma hakkında bilgi verdi.

Bilecik Belediyesi olarak verimli tarım arazilerini değerlendirmeye devam ettiklerinin altını çizen Subaşı, şunları kaydetti:

“Pelitözü Mahalle’mizde bulunan belediyemize ait tarım arazilerinde kabak ekimi yapıyoruz. Sizlerin de bildiği gibi Bilecik’imizin kabağı çok meşhurdur. Yetiştirdiğimiz kabakları, ilimizin tanıtımında kullanmak üzere Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimizdeki kadınlarımızla birlikte mutfaklarımızda işleyeceğiz. Verimli topraklarımızı kullanmaya devam edeceğiz. Hiçbir toprağımız boş kalmayacak. Geçtiğimiz yıl da bildiğiniz gibi karakılçık buğdayı ekmiştik. Aynı zamanda orta refüjlerimize de lavanta bitkisini ekerek, ürün aldık. Verimli topraklarımızı bu şekilde değerlendirmeye devam edeceğiz. Bilecik Belediyesi olarak tarımın, çiftçinin ve üreticinin her zaman yanındayız.”

Yurt - 13:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster