20° Açık

Bebek’te çifte cinayet!

Gündem - 26 Eylül 2023 11:49 A A

İstanbul Bebek’te çifte cinayetle ilgili yeni detaylar çıktı. Bir teknede çalışan Engin Göregen ve Mazlum Doğan, 17 ve 18 yaşlarındaki ikisi kız altı kişinin saldırısında bıçaklanarak öldürüldü. Bir arkadaşları yaşadıkları kâbusu “Her şey 30 saniye içinde oldu. Önce Engin’e, sonra Mazlum’a saldırdılar. Beni de yaralayıp kaçtılar” diyerek anlattı.

6511ea7c4e3fe1198ceb70a1.webp

Hürriyet Gazetesi’nden Emin Mert Kırarslan’ın haberine göre Engin Göregen’in iki yıldır çalıştığı ‘Zweig’ isimli tekne Bebek Meydanı’ndan sonraki alana yanaşmıştı. Göregen, teknede şef garson olarak çalışıyor, kazandığı para ile de Aydın Üniversitesi Adalet Bölümü’nde okuyordu. Göregen, okulunu geçtiğimiz yıl bitirmiş, askerlik için tecilini de kaldırmıştı. Tekne sahipleri Engin’den kendisi gibi birini bulmasını istedi. O da 1 ay kadar önce yerine Mazlum Doğan’ı buldu. Mazlum Doğan’ın işe alışma sürecinde Engin Göregen de onunla birlikte çalışıyordu. Korkunç olayın olduğu gece, Engin’in askere gitmesine 10 gün kalmıştı.

0x0-iki-genc-taksiciyi-korurken-olduruldu-1695575720997.jpeg

23 Eylül gecesi saat 01.00 sıralarında Engin’in çalıştığı tekneye tam 35 metre mesafede bulunan bankta hepsi de 17-18 yaşlarında 4’ü erkek, 2’si kız bir grup oturmuştu. Bağırarak konuşuyorlar, küfürler ediyorlardı. Çevre teknedekiler uyarmak istese de kimse bu gruba müdahale etmedi.

Engin ve Mazlum’un ölümüyle biten olayı, o gece kendisi de yaralanan bir mesai arkadaşları şöyle anlattı:
“Banktaki grup sürekli bağırarak küfürler ediyordu. Uyarmak istesek de yapmadık. Engin ve Mazlum bu sırada teknenin dışındaydı. Bir ara Engin’in sesini duydum. Telefonda biriyle tartışıyordu. Sonra saat tam 01.17’de Engin’in bağırma sesini duydum ve hemen koştum. Benim koştuğumu gören diğer arkadaşlar da koştular. Engin yerde yatıyordu. Ayağa kaldırdığımızda üstünün kan olduğunu gördük. Saldırganlar kaçıyordu. İkisi kadın 3 kişiyi yakaladık ama sonra elimizden kaçırdık.

Beş erkek Bebek Yokuşu’ndan yukarı, 2’si kadın 3 kişi ise sahil tarafından kaçtı. Kavgaya müdahale etmeye çalışırken ben boğazımdan, bir arkadaşım da kolundan yaralandı. Engin’i ve kolundan yaralanan arkadaşı taksiyle İstinye Devlet Hastanesi’ne gönderdik. Engin hastanede, Mazlum ise olay yerinden 25 metre ilerideki Atatürk heykelinin önünde can verdi. 6 kişi, tartışma sırasında ikişerli grup olarak saldırmış. Video kayıtlarından da öyle görünüyor. Sanki planlı bir saldırıydı ama öncesinde bir kavgalarını görmedim. Engin’in ilk bağırmasıyla, bıçaklanması arasında 30 saniye var.”

 

 

Gündem - 11:49 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster