27° Açık

Başakşehir’de sahte parfüm operasyonu: 20 milyon liralık taklit ürün ele geçirildi

Gündem - 8 Temmuz 2024 13:59 A A

’nce Başakşehir’de düzenlenen operasyonda ünlü markalarının taklidi olan 31 bin 760 şişe parfüm ele geçirildi. Ele geçirilen sahte parfümlerin piyasa değerinin yaklaşık 20 milyon lira olduğu belirtilirken, bir kişi gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince Başakşehir’de bulunan ve  sahte parfüm imalathanesi olduğu belirtilen bir depoya operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda piyasa değeri yaklaşık 20 milyon TL olduğu belirlenen 31 bin 760 şişe taklit ürün ele geçirildi. Ünlü markaların taklitleri olan ve satışa hazır hale getirilen 31 bin 760 şişe parfümün yanı sıra 309 bin 815 adet de doldurulmak üzere hazır bulunan şişe, kapak ve boş parfüm kutusu ele geçirildi. Ele geçirilen ürünler İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Operasyon sonucunda sahte parfüm imalatı yaptığı belirlenen 1 kişi gözaltına alındı. Baskında ele geçirilen 20 milyon liralık sahte parfüm ve üretim materyalleri İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi Yerleşkesi’nde sergilendi.

Gündem - 13:59 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster