20° Açık

Barış Terkoğlu :CHP önünde patlayan silahın hikâyesi

Yurdun 11'i - 18 Eylül 2023 04:33 A A

Gez göz arpacık… Sadece 12’den vuranın değil boşa atılmış merminin de öyküsü var.

Hatırladınız mı seçim boyunca o kurşunları ne çok konuştuk. Kâh İYİ Parti binasına isabet etti kâh CHP önünde patladı. Bıraktık gitti.

Ama durun, belki birinin peşinden koşabiliriz…

Tarih: 6 Nisan 2023. Sabaha karşı saat dört. CHP İstanbul İl Başkanlığı’nı koruyan polisin anlattığına göre, bina yakınında 5-6 el ateş açıldı. Binaya isabet etmedi ama olay Türkiye gündemi oldu.

Polis, kamera kayıtlarını takip etti. Aracın sahibini ve araçta olan 20’li yaşlarındaki 3 kişiyi buldu. Ruhsatsız silahlarını da yakaladı. Ancak ateş açan onlar değildi. Araçtaki diğer kişi Emre Duran’dı.

Zaten o kadar aleniydi ki… Emre Duran yanındaki arkadaşlarıyla o gece sosyal medyada canlı yayın açmıştı. Herkesin önünde havaya ateş etmişti. Polisin peşinde olduğunu anlayınca da kaçmıştı.

Polis, bir ay sonra Emre Duran’ı da yakaladı. Duran, ifadesinde şunları anlattı:

“Ben olaydan birkaç hafta önce aileme ait işyerinin önünde saldırıya uğradım. Bu saldırı Zaza Doğan’ın azmettirmesi ile oldu. Hâlâ kafamda mermi çekirdeği var, sağ kaşım felçli. Bu olaydan sonra gözdağı vermek için Instagram’dan canlı yayınlar açardım. Olay günü Ortaköy tarafına gitmiştik. Dönüşte de canlı yayın açtım. Bu yayında bazı sahte hesaplar bana küfür etti. Ben de çok sinirledim. Birkaç gün önce Arda isimli arkadaşımın kendimi korumam için verdiği silah ile camı açıp 3-4 el ateş ettim. Ateş ettiğim esnada nerden geçtiğimizi bilmiyordum. Ne CHP binasından ne de çevredeki diğer binalardan haberdar değildim. Olay basına yansıyınca diğer arkadaşlar alındı. Ben de silahı Arda’ya teslim ettim. Suçlamayı kabul ediyorum.”

Hukuk bu sefer gecikmedi! Yargılama seri muhakeme usulü ile yapıldı. Suçlamayı kabul eden Duran, 13 Haziran’da İstanbul 5. Asliye Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Barış Terkoğlu’nun yazısının devamı

Yurdun 11'i - 04:33 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster